„Androidy, sztuczna inteligencja i inżynieria genetyczna – projektowanie przyszłości”. Spotkanie autorskie dla uczniów – 14 czerwca br. NABÓR ZAMKNIĘTY

„Androidy, sztuczna inteligencja i inżynieria genetyczna – projektowanie przyszłości”

Spotkanie autorskie z dr. Łukaszem Lamżą

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Serdecznie zapraszamy uczniów, którzy chcieliby przeżyć fascynującą podróż w czasie z doświadczonym popularyzatorem nauki, dziennikarzem i filozofem przyrody dr. Łukaszem Lamżą, na co dzień naukowo związanym z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Co przyniesie przyszłość? Jak będzie wyglądać nasze życie za 10, 20, 50 lat? Algorytmy odgadujące myśli, nanocząstki i nanoboty medyczne krążące w naszych żyłach, genetyczna edycja embrionów ludzkich, autonomiczne drony bojowe, organy wewnętrzne na wymianę hodowane w laboratorium, sztuczna inteligencja pisząca opowiadania, komponująca muzykę i mówiąca jak człowiek… Wszystko to już jest albo niebawem pojawi się w otaczającej nas rzeczywistości.

Dr Łukasz Lamża podczas spotkania z młodzieżą opowie o rozwoju zaawansowanych technologii, opierając się na najnowszych doniesieniach i prognozach publikowanych w literaturze naukowej. Rozprawi się z fantazjami futurologów oraz wyjaśni, jak naprawdę działają nowe technologie i jakie są perspektywy ich rozwoju.
 
W ostatniej części spotkania gość biblioteki pedagogicznej odpowie na pytania uczestników, a chętni uczniowie będą mieli okazję przeprowadzenia indywidualnych rozmów z autorem takich publikacji jak „Światy równoległe” i „Połącz kropki. Nanoroboty medyczne, drony zabójcy, odczytywanie myśli i inne technologie”.

 

Spotkanie autorskie z dr. Łukaszem Lamżą, realizowane w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”, odbędzie się 14 czerwca br. w godz. 11.00 – 13.30 w sali 318 budynku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku Wrzeszczu, al. Gen. J. Hallera 14

 

Uczniów kl. VII – VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o przesłanie zgłoszeń mailowych na adres: z.lipinska@pbw.gda.pl

Warunkiem bezpłatnego udziału w spotkaniu jest dostarczenie do 9 czerwca br. wypełnionego kompletu dokumentów (z dopiskiem na kopercie: SPOTKANIE AUTORSKIE „ANDROIDY”) na adres:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
al. Gen. J. Hallera 14
80-401 Gdańsk

Prosimy, by w imieniu niepełnoletniego ucznia dokumenty podpisał Rodzic/Opiekun.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w spotkaniu mają uczniowie – uczestnicy projektu „Zdolni z Pomorza”, związani z Lokalnymi Centrami Nauczania Kreatywnego.

Szczegółowych informacji o wydarzeniu udziela:
Zdzisława Woźniak-Lipińska
Wydział Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych PBW w Gdańsku
tel. 58 344 01 68 wew. 115 lub wspomaganie@pbw.gda.pl

Gość spotkania

Dr Łukasz Lamża – dziennikarz naukowy, filozof przyrody i tłumacz. Specjalizuje się w kosmologii i astrofizyce. Pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych oraz redakcji „Tygodnika Powszechnego”. Autor książek m.in.: „Przekrój przez świat”, „Granice kosmosu – granice kosmologii”, „Wszechświat krok po kroku”, „Światy równoległe” i „Połącz kropki”. Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „dziennikarstwo specjalistyczne”. Popularyzator nauki.
Prowadzi na kanale YouTube program naukowy Czytamy naturę.