Kategoria: Nowości audiowizualne IV – VI 2014

Propozycje nowości audiowizualnych - kwiecień-czerwiec 2014 r. Wybór nowości audowizualnych: Marzanna Łyszkowska.

Dzieci gorszego Boga

Dzieci gorszego Boga / reż. Randa Haines – Nauczyciel ze szkoły dla niesłyszących dzieci zakochuje się w jednej z uczennic, która początkowo ignoruje jego starania.

Django

Django – Łowca nagród Schultz i czarnoskóry niewolnik Django wyruszają w podróż, aby odbić żonę tego drugiego z rąk bezlitosnego Calvina Candie’ego.

R.I.P.D.

R.I.P.D. – agenci z zaświatów – Adaptacja komiksu o departamencie sprawiedliwości, w którym rządy sprawują martwi funkcjonariusze policji.

Wypełnić pustkę

Wypełnić pustkę – Osiemnastoletnia Shira po śmierci starszej siostry musi od nowa szukać swojego miejsca w chasydzkiej społeczności.

Tajemnica Westerplatte

Tajemnica Westerplatte – Film opowiada o obronie polskiej placówki Westerplatte przed niemiecką armią. Akcja obejmuje siedem dni września 1939 roku.

Supermarket

Supermarket – Pan Jaśmiński, szef prywatnej firmy ochroniarskiej, pilnuje porządku w supermarkecie. Akcja nabiera tempa, gdy w sylwestrową noc w sklepie znika jeden z klientów.

Dziewczyna z szafy

Dziewczyna z szafy – wzruszająca, a równocześnie pełna humoru, historia 2 braci – Jacka i Tomka. Życie Tomka zmienia za sprawą Magdy – dziewczyny z sąsiedztwa…

„Wszystko płynie”

„Wszystko płynie” to dokumentalne, fabularyzowane , kino drogi. Muzyczno-filmowa impresja stworzona całkowicie poza głównym nurtem polskiej kinematografii. Ilustrowana wyjątkową ścieżką dźwiękowa, stworzoną przez młodych, otwartych, pełnych pasji polskich artystów.

Wyspa dinozaura 2

Na wyspie Tikiwu pojawia się nowy mieszkaniec. Jest nim mała panda o imieniu Babu. Mały dinozaur czuje się zazdrosny o nową maskotkę.

Dzwoneczek i sekret magicznych…

Dzwoneczek i sekret magicznych… Dzwoneczek i jej przyjaciele udają się w podróż do zakazanego i pełnego tajemnic Zimowego Lasu.

Krudowie

Krudowie – Do prehistorycznego świata przybywa geniusz z rewolucyjnym wynalazkiem, jakim jest… ogień

Tajemnica zielonego ….

 Mary Katherine, córka naukowca, trafia do Zielonego Królestwa zwierząt, gdzie wraz z nowymi przyjaciółmi stawi czoła siłom zagrażającym Matce Naturze.

Pozycje muzyczne III 2014