Cykl spotkań „Unijni eksperci dla Pomorza” – spotkanie informacyjne nt. wolontariatu europejskiego

Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, reprezentujące interesy województwa pomorskiego w Brukseli, organizuje spotkanie informacyjne dotyczące wolontariatu europejskiego. Spotkanie odbędzie się we wtorek 29 września w godzinach 10:00-12:15 (online). Ekspertami będą: Małgorzata Kozłowska z Dyrektoriatu Generalnego ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury Komisji Europejskiej, Agnieszka Bielska i Mateusz Jeżowski z Narodowej Agencji Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Anna Krzeszowska-Hovanecz, Prezes Stowarzyszenia „Akwedukt” z Kwidzyna. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Wiedza na temat wolontariatu europejskiego, w odróżnieniu od np. programu Erasmus, nie jest jeszcze tak powszechna. Dlatego tym bardziej organizatorzy liczą na udział w spotkaniu nauczycieli, którzy mogliby dalej szerzyć wiedzę o nim wśród swoich uczniów. Spotkanie kierowane jest również do organizacji pozarządowych, które byłyby zainteresowane realizacją projektów w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

Rejestracja na spotkanie otwarta jest do czwartku 24 września do godz. 14:00. Zapisać mogą się Państwo, przesyłając imię, nazwisko oraz adres e-mail na: p.rygalski@pomorskieregion.eu. Link do spotkania otrzymają Państwo wraz z potwierdzeniem rejestracji.