Filia w Chojnicach

Aktualna strona Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku

 

Filia w Chojnicach - dane adresowe
Kierownikmgr Andrzej Wielewski
AdresPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
Filia w Chojnicach
ul. Wysoka 3
89-600 Chojnice
Telefon52 396 72 25
E-mailchojnice@pbp.gda.pl
Godziny otwarcia Biblioteki w roku szkolnym 202/2023:
poniedziałek - piątek10:00 - 17:00
sobotanieczynna

Regulamin Udostępniania Zbiorów i Świadczenia Usług w PBW

Zapraszamy do Biblioteki po odbiór nowych kodów dostępu, niezbędnych do rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy Ibuk Libra.
Naprawdę warto!http://pbw.gda.pl/ibuk-libra-instrukcja/

Naszym Czytelnikom proponujemy elektroniczny dostęp do zbiorów
Cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych – ACADEMICA Biblioteki Narodowej.
Za pośrednictwem terminala Czytelnik w bardziej nowoczesny, łatwy i szybki sposób dotrze do potrzebnych materiałów. O szczegóły prosimy pytać w Bibliotece.

ZESTAWIENIA BIBLIOGRAFICZNE:

Jak radzić sobie ze stresem i traumą (2007-2022)
Wirusy i bakterie (2007-2021)
Sieroctwo, eurosieroctwo (2000-2016)
Dopalacze (2000-2016)


 

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO DLA MŁODZIEŻY SZKÓŁ ŚREDNICH „ ZNAM MOJE MIASTO CHOJNICE ” ORGANIZOWANEGO PRZEZ PEDAGOGICZNĄ BIBLIOTEKĘ WOJEWÓDZKĄ W GDAŃSKU FILIA W CHOJNICACH.

30.03.2022 r. rozpoczął się II etap Międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Znam moje miasto Chojnice”. Konkurs obejmował młodzież szkół średnich. Do konkursu zgłosiły się trzy szkoły Technikum nr 1 w Chojnicach, Technikum nr 2 w Chojnicach oraz Technikum nr 3 w Chojnicach. Pierwszy etap konkursu odbywał się w szkołach w formie testu pisemnego przeprowadzonego w bibliotekach szkolnych do 25 marca. W pierwszym etapie konkursu udział wzięło 72 uczniów. Drugi etap konkursu rozgrywał się w siedzibie naszej placówce w dniu 30 marca br.

Lista uczestników zakwalifikowanych do II etapu konkursu międzyszkolnego: Jakub Błaszkowski, Mateusz Madejski, Oskar Pałubicki , Justyna Piekarska, Dominik Prusiński, Oliwier Sobczak ,Julia Wirkus, Emilia Wlazłowska.

Laureaci etapu szkolnego rozwiązali kolejny test wiedzy o Chojnicach. Po zakończeniu konkurencji Komisja Konkursowa w składzie: Mirosława Augustyńska, Ilona Drobińska, Dorota Knopek, Łucja Peplinska, Anetta Wielewska, Andrzej Wielewski podliczyła punkty zdobyte przez uczestników konkursu.

Najwięcej punktów zdobył, Oskar Pałubicki który uzyskał 23 punkty i zajął I miejsce. Drugie miejsce 22 i ½ punktu zdobył Dominik Prusiński. Trzecie miejsce zdobyła Emilia Wlazłowska, która uzyskała 22 punkty. Komisja ogłosiła wyniki i rozdała nagrody książkowe wszystkim uczestnikom II etapu konkursu. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie.

Gratulujemy zwycięzcom.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do nauczycieli, którzy przygotowali młodzież do udziału w konkursie oraz pani Mirosławie Augustyńskiej, Beacie Bruskiej, Ilonie Drobińskiej, Dorocie Knopek i Łucji Peplinskiej, które współpracowali z naszą placówką podczas realizacji poszczególnych etapów konkursu.


ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ PEDAGOGICZNĄ BIBLIOTEKĘ WOJEWÓDZKĄ W GDAŃSKU FILIA W CHOJNICACH.

W dniu 18.01.2021 r. o godzinie 17:00, w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku Filia w Chojnicach, odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej konkursu plastycznego „ Kartka Bożonarodzeniowa”. Konkurs ten zorganizowano dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu chojnickiego.

Komisja Konkursowa w składzie: Beata Bruska, Anetta Wielewska, Andrzej Wielewski postanowiła nagrodzić książkami wszystkich uczestników konkursu.

Lista uczestników konkursu międzyszkolnego Szkoła Podstawowa Swornegacie :

Karol Cupa
Jan Hapka
Julia Lepak
Marta Stobiecka
Klaudia Stoltman
Nikodem Stoltman
Filip Werachowski

Lista uczestników konkursu międzyszkolnego Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach:

Kamil Pałubicki
Paulina Radtke
Zofia Ryckowska

Lista uczestników konkursu międzyszkolnego Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach:

Amelia Kwiatkowska

                                             Dziękujemy za udział w konkursie.


ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO DLA MŁODZIEŻY SZKÓŁ ŚREDNICH„ ZNANI I NIEZNANI BOHATEROWIE W WALCE O NIEPODLEGŁOŚĆ ZIEMI CHOJNICKIEJ – RODZINA WOLSZLEGIERÓW” ORGANIZOWANEGO PRZEZ PEDAGOGICZNĄ BIBLIOTEKĘ WOJEWÓDZKĄ W GDAŃSKU FILIA W CHOJNICACH.

23.09.2019 r. rozpoczął się I etap Międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Znani i nieznani bohaterowie w walce o niepodległość ziemi chojnickiej”. Konkurs obejmował młodzież szkół średnich. Do konkursu zgłosiły się trzy szkoły Technikum nr 3 w Chojnicach Technikum nr 2 w Chojnicach oraz Technikum nr 1 w Chojnicach. Pierwszy etap konkursu odbywał się w szkołach w formie testu pisemnego przeprowadzonego w bibliotekach szkolnych do 8 listopada (udział wzięło 70 uczniów z 14 klas). Drugi etap konkursu rozgrywał się w naszej bibliotece w dniu 26 listopada 2019 r. w siedzibie PBWG Filii w Chojnicach.

Lista uczestników zakwalifikowanych do II etapu konkursu międzyszkolnego:

 Oliwier Wytrążek-Kulpa
Kacper Król
Kacper Rudtka
Mateusz Szopiński
Dominika Polikowska
Justyna Jakubowska
Sandra Wincenciak
Mateusz Chodorski
Dawid Piekarski
Krystian Turzyński

Laureaci etapu szkolnego rozwiązali kolejny test wiedzy o rodzinie Wolszlegierów. Po zakończeniu konkurencji Komisja Konkursowa w składzie: Mirosława Augustyńska, Ilona Drobińska, Dorota Knopek, Łucja Peplinska, Anetta Wielewska, Andrzej Wielewski podliczyła punkty zdobyte przez uczestników konkursu.

Najwięcej punktów zdobył Mateusz Chodorski, który uzyskał 9 punktów na 11 możliwych i zdobył I miejsce. Drugie miejsce z  7  punktami zajęły Sandra Wincenciak oraz Justyna Jakubowska. III miejsce zdobyli Mateusz Szopiński, Oliwer Wytrążek-Kulpa, Kacper Król.

Komisja ogłosiła wyniki i rozdała drobne nagrody książkowe wszystkim uczestnikom II etapu konkursu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy bibliotekarkom szkolnym pani Mirosławie Augustyńskiej, Beacie Bruskiej, Ilonie Drobińskiej i Dorocie Knopek, które współpracowali z naszą placówką podczas realizacji poszczególnych etapów konkursu.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do polonistów, którzy przygotowali młodzież do udziału w konkursie pani Annie Kowalkowskiej, Izabeli Kwaśnik, Łucji Peplinskiej, Sylwii Zielińskiej – Gugniewicz , panu Kazimierzowi Jaruszewskiemu , pani Marzenie Skwierawskiej oraz pani Alinie Górskiej.


ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO
„MICKIEWICZOWSKI GRUDZIEŃ – KONKURS WIEDZY O ADAMIE MICKIEWICZU”
ORGANIZOWANEGO PRZEZ PEDAGOGICZNĄ BIBLIOTEKĘ WOJEWÓDZKĄ W GDAŃSKU
FILIA W CHOJNICACH

28.11.2018 rozpoczął się I etap Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Mickiewiczowski grudzień – konkurs wiedzy o Adamie Mickiewiczu”. Konkurs obejmował młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu zgłosiły się dwie szkoły: Technikum nr 3 w Chojnicach oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach. Pierwszy etap konkursu odbywał się w szkołach, w formie testu pisemnego przeprowadzonego w bibliotekach szkolnych, do 13 grudnia (udział wzięło 79 uczniów).

Drugi etap konkursu odbył się w PBW, w filii w Chojnicach, w dniu 19 grudnia 2018 roku.

Lista uczestników zakwalifikowanych do II etapu konkursu międzyszkolnego:

Hubert Borzych
Wiktoria Fedder
Agnieszka Gawlik
Klaudia Lebiedzińska
Paulina Parszyk
Paweł Szada Borzyszkowski

Laureaci etapu szkolnego rozwiązali kolejny test wiedzy o Adamie Mickiewiczu i jego twórczości. Po zakończeniu konkurencji komisja konkursowa, w składzie: Beata Bruska, Dorota Knopek, Anetta Wielewska, Andrzej Wielewski, podliczyła punkty zdobyte przez uczestników konkursu. Najwięcej punktów zdobyła Wiktoria Fedder 10,5 i uzyskała I miejsce. II miejsce z 10,00 punktami zajęły Agnieszka Gawlik oraz Paulina Parszyk. III miejsce uzyskała Klaudia Lebiedzińska.

Komisja ogłosiła wyniki i rozdała drobne nagrody książkowe wszystkim uczestnikom II etapu konkursu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy bibliotekarkom szkolnym pani Beacie Bruskiej i Dorocie Knopek, które współpracowały z naszą placówką podczas realizacji poszczególnych etapów konkursu.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do polonistów, którzy przygotowali młodzież do udziału w konkursie: p. Annie Kowalkowskiej, p. Izabeli Kwaśnik, p. Łucji Peplinskiej, p. Sylwii Zielińskiej-Gugniewicz oraz panu Kazimierzowi Jaruszewskiemu.


ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ MÓJ ULUBIONY BOHATER KSIĄŻKI”
ORGANIZOWANEGO PRZEZ PEDAGOGICZNĄ BIBLIOTEKĘ WOJEWÓDZKĄ W GDAŃSKU
FILIA W CHOJNICACH

W dniu 21 listopada 2018 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku filii w Chojnicach, zebrała się komisja w składzie: Barbara Zagórska, Anna Lipińska, Andrzej Wielewski i dokonała oceny prac.
Na konkurs wpłynęło 189 prac z 12 placówek oświatowych. Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami.  Decyzją Komisji w każdej grupie wiekowej przyznano I, II, III miejsce.

W kategorii szkół Komisja przyznała nagrody:
I miejsce Wojciech Kamionka uczeń  Szkoły Podstawowej w Lichnowach
II miejsce Moniki Orzołek uczennica  Katolickiej Szkoły Podstawowej w Chojnicach
III miejsce Dagmara Kisielowska  uczennica  Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach

W kategorii przedszkoli Komisja przyznała nagrody:
I miejsce Pola Lemańczyk Niepubliczne przedszkole Integracyjne „Skrzaty” w Chojnicach
II miejsce Maja Mayer  Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Konarzynach
III miejsce Martyna Szmyt Niepubliczne przedszkole Integracyjne „Skrzaty” w Chojnicach

Uroczyste podsumowanie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 4 grudnia 2018 roku w siedzibie PBWG Filii w Chojnicach , ul Wysoka 3 o godzinie 10:00.
Serdecznie zapraszamy osoby nagrodzone oraz wszystkich uczestników konkursu do odebrania nagród. Każdy uczestnik otrzyma dyplom uczestnika oraz drobny upominek.

Bardzo dziękujemy za wsparcie firmie wydawniczej Aksjomat z Krakowa oraz P. Mirosławowi Grzymkowskiemu.