Filia w Kościerzynie

Filia w Kościerzynie - dane adresowe
Kierownik:mgr Alina Stankowska
AdresPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
Filia w Kościerzynie
ul. Rynek 21
83-400 Kościerzyna
Telefon58 686 21 45
E-mailpbwkoscierzyna@pbw.it.pl
Godziny otwarcia Biblioteki w roku szkolnym:
poniedziałek - piątek8:00 - 17:00
sobotanieczynna

Dojazd do filii

Katalog on-line

Katalog on-line zbiorów filii oraz wszystkich zbiorów PBW.


fb-logo       Facebook  PBW w Gdańsku Filia w Kościerzynie


Naszym Czytelnikom proponujemy elektroniczny dostęp do zbiorów Cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych Biblioteki Narodowej – ACADEMICA. Za pośrednictwem terminala Czytelnik w bardziej nowoczesny, łatwy i szybki sposób dotrze do potrzebnych materiałów.

O szczegóły prosimy pytać w Bibliotece.

Proponujemy Naszym Czytelnikom poszerzoną usługę korzystania z książek elektronicznych (Ibuków),które można czytać wykorzystując komputery i urządzenia mobilne. Weszliśmy w skład Konsorcjum Bibliotek Pedagogicznych Polski Północnej. Dzięki temu istnieje możliwość dostępu za pośrednictwem platformy IBUK LIBRA do większej liczby tytułów książek w wersji elektronicznej (389 publikacji wykupionych i 753 darmowe)
http://pbw.gda.pl/ibuk-libra-instrukcja/
Szczegółowe informacje o bezpłatnym dostępie w  Bibliotece.

ZESTAWIENIE BIBLIOGRAFICZNE

Wydarzenia minione.

Filia w Kościerzynie już po raz drugi była organizatorem konkursu “Zakładka do książki” przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych powiatu kościerskiego. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów. Wpłynęły 164 prace, w tym 134 z klas 1-3 i 30 z klas 4-6. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i fantazją w wykonaniu zakładek. Do końca czerwca br.oglądać można nagrodzone i wyróżnione prace.

Filia w Kościerzynie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku serdecznie zaprosiła nauczycieli bibliotekarzy powiatu kościerskiego na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia, które odbyło się 31 maja 2017 r, siedzibie Filii w Kościerzynie, ul. Rynek 21. Gościem była znana pisarka dla dzieci, a jednocześnie znawczyni literatury dziecięcej i redaktor w gdańskim wydawnictwie Adamada,  pani  Elżbieta Pałasz.


Kościerska Filia obchodziła Tydzień Bibliotek 2017 otwierając drzwi przed dziećmi i młodzieżą kościerskich szkół. Gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Publicznych nr 1, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Odbyło się szereg zajęć dydaktycznych promujących czytelnictwo, zajęcia biblioterapeutyczne oraz zajęcia pokazujące jak można się uczyć wykorzystując komputer i internet. Chętnych  było tylu, że jeden tydzień rozciągnął się na 2. Przez bibliotekę przewinęło się 229 osób. Miejmy nadzieję, że wyrosną z nich przyszli czytelnicy naszej Filii.

Podsumowanie obchodów Roku Sienkiewicza
    W ramach Nocy Bibliotek, w czerwcu 2016 mówiliśmy dużo o H. Sienkiewiczu, czytaliśmy fragmenty jego utworów oraz rozwiązywaliśmy zagadki i krzyżówki związane z jego twórczością.We wrześniu odbyło się kościerskie czytanie “Quo vadis” w Zespole Szkół nr 2, w którym uczestniczyliśmy. W grudniu Alina Stankowska przeprowadziła 9 lekcji w Gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 przybliżających młodzieży postać wielkiego pisarza, patrioty i społecznika, w których nie brakło ciekawostek z życia pisarza, jego sławnych powiedzonek oraz fragmentów z jego utworów. Uczniowie przypominali sobie treść lektur rozwiązując różnorodne zagadki.

FERIE W BIBLIOTECE 2017 – Podsumowanie

Jak to zwykle bywa, co dobre szybko się kończy. W okresie ferii przeprowadziłyśmy zajęcia pt. „Jak oswoić Smoka” dla młodszych dzieci oraz „Czytelnia w chmurze” dla starszych. Spotkania z młodymi czytelnikami, miały na celu pokazanie biblioteki jako miejsce ciekawe i atrakcyjne, w którym można się czegoś dowiedzieć oraz wesoło spędzić czas. Ferie upłynęły nam w miłej atmosferze, na wspólnej zabawie. Myślę, że dzieci które nas odwiedziły od teraz będą kojarzyć książkę, jako źródło: wiedzy, rozrywki, zabawy i inspiracji do różnych form spędzania wolnego czasu. W sumie w okresie ferii odwiedziło nas 134 uczniów z kościerskich szkół wraz z opiekunami. Wszystkim przybyłym dziękujemy.

Wydarzenia 2016 r.

Relacja z warsztatów bibliotecznych – Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie,klasa I c http://www.liceum.org.pl/27-aktualnosci2016/380-warsztaty-biblioteczne-w-bibliotece-pedagogicznej-w-koscierzynie


Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku Filia w Kościerzynie zaprosiła Nauczycieli Bibliotekarzy powiatu kościerskiego na kolejne spotkanie  sieci współpracy i samokształcenia  16.03.2016 r.  o godzinie 10.00 w siedzibie Filii przy Rynku 21.Plan spotkania :giełda pomysłów na ciekawe i skuteczne formy pracy popularyzujące czytelnictwo, Otwarte Zasoby Edukacyjne,dyskusja, sprawy bieżące.Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 58 686 21 45 lub adresem e-mailowym : pbwkoscierzyna@pbw.it.pl. Zapraszamy serdecznie.


Zapraszamy serdecznie uczestników Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu kościerskiego na spotkanie pod hasłem „Jak współpracować z rodzicami w celu popularyzacji czytelnictwa dzieci i młodzieży”  9  grudnia 2015r. (środa) o godzinie 10.00 w lokalu Filii, przy Rynku 21. Prosimy o potwierdzenie obecności pod numerem tel.  58 686 21 45 lub na adres e-mailowy : pbwkoscierzyna@pbw.it.pl


Szkolenie dla nauczycieli
Filia w Kościerzynie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Kościerzynie zapraszają nauczycieli powiatu kościerskiego na szkolenie „Uzależnienie od komputera – rozpoznawanie objawów, pierwsza pomoc”, które odbędzie się 13 kwietnia 2015 r. o godz. 16.00 w siedzibie Filii, w Kościerzynie, ul. Rynek 21. Szkolenie poprowadzą pracownicy Poradni   p. K. Jaszewska i A. Modrzejewska. Zgłoszenia telefoniczne : 58 686 21 45 lub e-mailowe : pbwkoscierzyna@pbw.it.pl. Liczba miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!”


Warsztaty „Współpraca nauczycieli z rodzicami”

Zapraszamy nauczycieli pow. kościerskiego na warsztaty organizowane wspólnie z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Kościerzynie na temat „Współpraca nauczycieli z rodzicami” 09.04.2014 r., Kościerski Dom Kultury, godzina 16.00, sala nr 5, (parter). Warsztaty poprowadzą pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej p. Hanna Główczewska-Roszkowska i Beata Roland.