Filia w Nowym Dworze Gdańskim

Drogi Czytelniku, przed przyjściem do Biblioteki:
a) wyszukaj i wybierz książki w katalogu online oraz dokonaj ich rezerwacji poprzez konto czytelnika, ewentualnie telefonicznie (55 247 57 49) lub pisząc na adres mailowy : pbwngd@pbw.it.pl;
b)  poinformujemy Ciebie o przygotowaniu zamówionych publikacji do odbioru;
c) w przypadku trudności w wyszukaniu i wyborze publikacji można skorzystać z pomocy bibliotekarzy PBW – telefonicznie lub przez e-mail . 

Szanowni Państwo !

         Zapraszamy do korzystania z usług nowogardzkiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.
 Jednocześnie przypominamy o obowiązujących zasadach udostępniania zbiorów:

   – jednorazowo można wypożyczyć 5 książek  na  1 miesiąc, zbiory  audiowizualne  na 2 tygodnie;

   – wypożyczone zbiory można prolongować 3 razy, a kolejna prolongata jest możliwa po okazaniu   wypożyczonych zbiorów bibliotekarzowi  w siedzibie Biblioteki;

  – za przetrzymane zbiory komputerowy system biblioteczny nalicza karę w wysokości 0,50 gr za   książkę/płytę  za dzień;

  – z chwilą przetrzymania zbiorów oraz braku uregulowania opłaty za przetrzymanie, nie ma  możliwości wypożyczenia kolejnych zbiorów.

Istnieje możliwość korzystania ze zbiorów czytelni (czasopisma i książki pedagogiczne) po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

           

Filia w Nowym Dworze Gdańskim - dane adresowe
Kierownikmgr Ilona Grabowska
AdresPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
Filia w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Mickiewicza 10
82-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon55 247 57 49
E-mailpbwndg@pbw.it.pl
Godziny otwarcia Biblioteki w roku szkolnym 2021/2022:
poniedziałek - piątek8:00 - 17:00
sobotanieczynna

Regulamin Udostępniania Zbiorów i Świadczenia Usług w PBW

Katalog on-line zbiorów filii oraz wszystkich zbiorów PBW

Zapraszamy do Biblioteki po odbiór nowych kodów dostępu, niezbędnych do rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy Ibuk Libra.
Naprawdę warto! Aktualny wykaz publikacji 2020/2021 (ZOBACZ)
http://pbw.gda.pl/ibuk-libra-instrukcja/

ZESTAWIENIE NOWOŚCI WYDAWNICZYCH ZAKUPIONYCH PRZEZ BIBLIOTEKĘ

Nowości 2021
Nowości 2020 (2. półrocze)
Nowości 2020 – zestawienie bibliograficzne
Nowości 2019- zestawienie bibliograficzne
Nowości 2018 – zestawienie bibliograficzne
Nowości APS w zbiorach Biblioteki
Nowości 2017 – zestawienie bibliograficzne

Zestawienia bibliograficzne

Cyberprzestrzeń – zagrożenia (2006-2019)
Bajki bez barier (2016-2017)

Biblioterapia (1996-2017)
Rola dyrektora szkoły (2000-2013)
Dzieci młodsze (2002-2015)
Profilaktyka uzależnień (1991-2018)
Edukacja zdrowotna (1995-2014)

 


Wydarzenia 2021

Regulamin konkursu

Laureaci konkursu „Żuławy – moja mała Ojczyzna” – edycja 2021

Klasy 4-6:
I. miejsce – Ada Misiaszek (SP Stegna)
II. miejsce – Maksymilian Jękalski (SP Drewnica)
III. miejsce – Daria Ostatek (SP Drewnica)

Klasy 7-8:
I. miejsce – Michalina Czerwińska (SP Drewnica)
II. miejsce – Marlena Wiśniewska (SP Sztutowo)
III. miejsce – Bożena Symula (SP Sztutowo)

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy zwycięzcom.


Wydarzenia 2019 

14 marca 2019 roku odbyło się trzecie w roku szkolnym 2018/2019 spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowodworskiego. Tym razem miało ono miejsce w bibliotece Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w  Drewnicy. W roli gospodarza wystąpiła p. Anna Krokosz – bibliotekarz szkolny, która – po krótkiej prezentacji biblioteki, poprowadziła warsztaty pod hasłem: „Oswajamy ozoboty – podstawy programowania” . Grupa miała okazje do utrwalenia zdobytej wiedzy i umiejętności, biorąc udział w serii aktywizujących ćwiczeń. Uczestnicy poznali zasady pracy z robotami oraz kodowania ich tras. Wzięli również udział w zajęciach literackich do tekstu „Trzy małe świnki” z wykorzystaniem ozobotów. Członkowie sieci zostali podzieleni na dwie grupy, które przygotowały „kostiumy” dla ozobotów oraz rysowały trasy z kodami – zgodnie z planem wydarzeń. Na członków sieci czekała dodatkowa atrakcja w postaci okularów VR. Pani Anna zaprezentowała ich budowę i sposób działania oraz  możliwości wykorzystania w edukacji. Druga część spotkania została poświęcona dokumentacji bibliotecznej. Przypomniano obowiązujące zasady oraz omówiono materiały, które w ostatnim czasie pojawiły się na ten temat w prasie fachowej oraz w Internecie. Spotkanie w Drewnicy było bardzo inspirujące. Nauczyciele-bibliotekarze mieli okazję poznać nowe, atrakcyjne dla dzieci i młodzieży narzędzia dydaktyczne, które z powodzeniem można wykorzystać również w celu promocji czytelnictwa. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaproszenie p. dyr. Bożenie Kowitz oraz p. Annie Krokosz za możliwość poznania form pracy z uczniami, które są praktykowane w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Drewnicy.

fot. A. Krokosz, M. Zając


Wielka Liga Czytelników w Nowym Dworze Gdańskim

 28 lutego w nowodworskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku odbył się powiatowy etap ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników.  Po pierwszym, wewnątrzszkolnym etapie zakwalifikowała się do niego uczennica kl. II ze Szkoły Podstawowej w Lubieszewie – Amelia Wolańska. Uczennicy towarzyszyła p. Urszula Dzida – bibliotekarz szkolny oraz koordynator pierwszego, szkolnego etapu konkursu. Gratulujemy uczestnictwa w etapie powiatowym i mocno trzymamy kciuki za awans do etapu wojewódzkiego!  


Wydarzenia 2017 

Wystawa ozdób wielkanocnych

Z przyjemnością informujemy, że w Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim jest prezentowana od 13.03 do 07.04.2017 r. wystawa ozdób wielkanocnych wykonanych przez osoby niepełnosprawne, będące uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej w Marzęcinie.27 marca 2017 r. w siedzibie Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się drugie w roku szkolnym 2016/2017 spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowodworskiego.

Sprawozdanie ze spotkania

20170323_spotkanie sieci


Wydarzenia 2016 

24 listopada 2016 r. w siedzibie Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2016/2017 spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowodworskiego. Sprawozdanie ze spotkania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowodworskiego


Ogólnopolska akcja „Noc Bibliotek”

9 czerwca 2016r.  w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Dworze Gdańskim wraz z Biblioteką Szkoły Podstawowej nr 2 zorganizowały „Książkowe Podchody”. Akcja rozpoczęła się w siedzibie biblioteki szkolnej. Pierwsze zadanie dotyczyło legend z książki „Baśnie i legendy Żuław i Mierzei Wiślanej”. Po przeczytaniu wylosowanych legend 4 grupy dzieci z klas trzecich udały się na poszukiwanie punktów kontrolnych (kierując się różnokolorowymi strzałkami), w których na uczestników czekały zadania do wykonania.Dzieci musiały zmierzyć się z łamigłówkami i krzyżówkami dotyczącymi legend z naszego regionu. Nietypową wędrówkę po szkole drużyny zakończyły w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej gdzie musiały w ramach ostatniego zadania wyszukać informacje o Żuławach z Internetu. Następnie pomieszczenie naszej Biblioteki stało się małą salą kinową z popcornem i napojami, ponieważ wszyscy uczestnicy akcji obejrzeli film Pt. ”Magiczne drzewo”.
W naszej akcji wzięło udział 30 dzieci.
Organizatorzy : Ilona Grabowska, Monika  Zając, Barbara Stokłos.


Dyplom dla Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim za udział w wydarzeniu „Noc Bibliotek”2016

nd1_NDGd2016


WYSTAWA BOŻONARODZENIOWA

 Z przyjemnością informujemy, że w dniach 18.11-15.12.2016 r. w Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim prezentujemy wystawę ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Marzęcinie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac.


ŚWIATOWY  DZIEŃ   PLUSZOWEGO  MISIA (24.11.2015 r.)


Wystawa ozdób wielkanocnych

Z przyjemnością informujemy, że  w Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim jest prezentowana wystawa ozdób wielkanocnych wykonanych przez osoby niepełnosprawne, będące uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej w Marzęcinie.


WYSTAWA OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 26.11-11.12.2015 r. w Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim prezentowana jest wystawa ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Marzęcinie.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac.