Filia w Nowym Dworze Gdańskim

Filia w Nowym Dworze Gdańskim - dane adresowe
Kierownikmgr Ilona Grabowska
AdresPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
Filia w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Mickiewicza 10
82-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon55 247 57 49
E-mailpbwndg@pbw.it.pl
Godziny otwarcia Biblioteki w roku szkolnym:
poniedziałek - piątek10:00 - 17:00
sobotanieczynna

Regulamin Udostępniania Zbiorów i Świadczenia Usług w PBW

Katalog on-line zbiorów filii oraz wszystkich zbiorów PBW

Proponujemy Naszym Czytelnikom poszerzoną usługę korzystania z książek elektronicznych (Ibuków),które można czytać wykorzystując komputery i urządzenia mobilne. Weszliśmy w skład Konsorcjum Bibliotek Pedagogicznych Polski Północnej. Dzięki temu istnieje możliwość dostępu za pośrednictwem platformy IBUK LIBRA do większej liczby tytułów książek w wersji elektronicznej (1682).

http://pbw.gda.pl/ibuk-libra-instrukcja/
Szczegółowe informacje o bezpłatnym dostępie w  Bibliotece.

ZESTAWIENIE NOWOŚCI WYDAWNICZYCH ZAKUPIONYCH PRZEZ BIBLIOTEKĘ

1. Nowości 2018 – zestawienie bibliograficzne
2. Nowości APS w zbiorach Biblioteki
3. Nowości 2017 – zestawienie bibliograficzne

Zestawienia bibliograficzne
1. Bajki bez barier
2. Biblioterapia
3. Rola dyrektora szkoły
4. Dzieci młodsze
5. Profilaktyka uzależnień
6. Edukacja zdrowotna


Wydarzenia 2019


14 marca 2019 roku odbyło się trzecie w roku szkolnym 2018/2019 spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowodworskiego. Tym razem miało ono miejsce w bibliotece Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w  Drewnicy. W roli gospodarza wystąpiła p. Anna Krokosz – bibliotekarz szkolny, która – po krótkiej prezentacji biblioteki, poprowadziła warsztaty pod hasłem: „Oswajamy ozoboty – podstawy programowania” . Grupa miała okazje do utrwalenia zdobytej wiedzy i umiejętności, biorąc udział w serii aktywizujących ćwiczeń. Uczestnicy poznali zasady pracy z robotami oraz kodowania ich tras. Wzięli również udział w zajęciach literackich do tekstu „Trzy małe świnki” z wykorzystaniem ozobotów. Członkowie sieci zostali podzieleni na dwie grupy, które przygotowały „kostiumy” dla ozobotów oraz rysowały trasy z kodami – zgodnie z planem wydarzeń. Na członków sieci czekała dodatkowa atrakcja w postaci okularów VR. Pani Anna zaprezentowała ich budowę i sposób działania oraz  możliwości wykorzystania w edukacji. Druga część spotkania została poświęcona dokumentacji bibliotecznej. Przypomniano obowiązujące zasady oraz omówiono materiały, które w ostatnim czasie pojawiły się na ten temat w prasie fachowej oraz w Internecie. Spotkanie w Drewnicy było bardzo inspirujące. Nauczyciele-bibliotekarze mieli okazję poznać nowe, atrakcyjne dla dzieci i młodzieży narzędzia dydaktyczne, które z powodzeniem można wykorzystać również w celu promocji czytelnictwa. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaproszenie p. dyr. Bożenie Kowitz oraz p. Annie Krokosz za możliwość poznania form pracy z uczniami, które są praktykowane w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Drewnicy.

fot. A. Krokosz, M. Zając


Wielka Liga Czytelników w Nowym Dworze Gdańskim

 28 lutego w nowodworskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku odbył się powiatowy etap ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników.  Po pierwszym, wewnątrzszkolnym etapie zakwalifikowała się do niego uczennica kl. II ze Szkoły Podstawowej w Lubieszewie – Amelia Wolańska. Uczennicy towarzyszyła p. Urszula Dzida – bibliotekarz szkolny oraz koordynator pierwszego, szkolnego etapu konkursu. Gratulujemy uczestnictwa w etapie powiatowym i mocno trzymamy kciuki za awans do etapu wojewódzkiego!  


Wydarzenia 2017


Wystawa ozdób wielkanocnych

Z przyjemnością informujemy, że w Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim jest prezentowana od 13.03 do 07.04.2017 r. wystawa ozdób wielkanocnych wykonanych przez osoby niepełnosprawne, będące uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej w Marzęcinie.27 marca 2017 r. w siedzibie Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się drugie w roku szkolnym 2016/2017 spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowodworskiego.

Sprawozdanie ze spotkania

20170323_spotkanie sieci


Wydarzenia 2016


24 listopada 2016 r. w siedzibie Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2016/2017 spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowodworskiego. Sprawozdanie ze spotkania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowodworskiego


Ogólnopolska akcja „Noc Bibliotek”

9 czerwca 2016r.  w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Dworze Gdańskim wraz z Biblioteką Szkoły Podstawowej nr 2 zorganizowały „Książkowe Podchody”. Akcja rozpoczęła się w siedzibie biblioteki szkolnej. Pierwsze zadanie dotyczyło legend z książki „Baśnie i legendy Żuław i Mierzei Wiślanej”. Po przeczytaniu wylosowanych legend 4 grupy dzieci z klas trzecich udały się na poszukiwanie punktów kontrolnych (kierując się różnokolorowymi strzałkami), w których na uczestników czekały zadania do wykonania.Dzieci musiały zmierzyć się z łamigłówkami i krzyżówkami dotyczącymi legend z naszego regionu. Nietypową wędrówkę po szkole drużyny zakończyły w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej gdzie musiały w ramach ostatniego zadania wyszukać informacje o Żuławach z Internetu. Następnie pomieszczenie naszej Biblioteki stało się małą salą kinową z popcornem i napojami, ponieważ wszyscy uczestnicy akcji obejrzeli film Pt. ”Magiczne drzewo”.
W naszej akcji wzięło udział 30 dzieci.
Organizatorzy : Ilona Grabowska, Monika  Zając, Barbara Stokłos.


Dyplom dla Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim za udział w wydarzeniu „Noc Bibliotek”2016

nd1_NDGd2016


WYSTAWA BOŻONARODZENIOWA

 Z przyjemnością informujemy, że w dniach 18.11-15.12.2016 r. w Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim prezentujemy wystawę ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Marzęcinie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac.


ŚWIATOWY  DZIEŃ   PLUSZOWEGO  MISIA (24.11.2015 r.)


Wystawa ozdób wielkanocnych

Z przyjemnością informujemy, że  w Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim jest prezentowana wystawa ozdób wielkanocnych wykonanych przez osoby niepełnosprawne, będące uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej w Marzęcinie.


WYSTAWA OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 26.11-11.12.2015 r. w Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim prezentowana jest wystawa ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Marzęcinie.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac.