Filia w Nowym Dworze Gdańskim

W dniach 11-22 lutego 2019 roku (okres ferii) biblioteka pracuje w godz. 8.00-15.00

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć dla uczniów oraz warsztatów dla nauczycieli na rok szkolny 2018/2019.

Filia w Nowym Dworze Gdańskim - dane adresowe
Kierownikmgr Ilona Grabowska
AdresPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
Filia w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Mickiewicza 10
82-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon55 247 57 49
E-mailpbwndg@pbw.it.pl
Godziny otwarcia Biblioteki w roku szkolnym:
poniedziałek - piątek10:00 - 17:00
sobotanieczynna

Katalog on-line zbiorów filii oraz wszystkich zbiorów PBW

Proponujemy Naszym Czytelnikom poszerzoną usługę korzystania z książek elektronicznych (Ibuków),które można czytać wykorzystując komputery i urządzenia mobilne. Weszliśmy w skład Konsorcjum Bibliotek Pedagogicznych Polski Północnej. Dzięki temu istnieje możliwość dostępu za pośrednictwem platformy IBUK LIBRA do większej liczby tytułów książek w wersji elektronicznej (1682).

http://pbw.gda.pl/ibuk-libra-instrukcja/
Szczegółowe informacje o bezpłatnym dostępie w  Bibliotece.

ZESTAWIENIE NOWOŚCI WYDAWNICZYCH ZAKUPIONYCH PRZEZ BIBLIOTEKĘ

1. Nowości 2018 – zestawienie bibliograficzne
2. Nowości APS w zbiorach Biblioteki
3. Nowości 2017 – zestawienie bibliograficzne

Zestawienia bibliograficzne

1. Bajki bez barier

2. Biblioterapia

3. Rola dyrektora szkoły

4. Dzieci młodsze

 

Wydarzenia 2017 

Wystawa ozdób wielkanocnych

Z przyjemnością informujemy, że w Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim jest prezentowana od 13.03 do 07.04.2017 r. wystawa ozdób wielkanocnych wykonanych przez osoby niepełnosprawne, będące uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej w Marzęcinie.


27 marca 2017 r. w siedzibie Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się drugie w roku szkolnym 2016/2017 spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowodworskiego.

Sprawozdanie ze spotkania

20170323_spotkanie sieci

Wydarzenia 2016

24 listopada 2016 r. w siedzibie Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2016/2017 spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowodworskiego. Sprawozdanie ze spotkania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowodworskiego

Ogólnopolska akcja „Noc Bibliotek”.

9 czerwca 2016r.  w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Dworze Gdańskim wraz z Biblioteką Szkoły Podstawowej nr 2 zorganizowały „Książkowe Podchody”. Akcja rozpoczęła się w siedzibie biblioteki szkolnej. Pierwsze zadanie dotyczyło legend z książki „Baśnie i legendy Żuław i Mierzei Wiślanej”. Po przeczytaniu wylosowanych legend 4 grupy dzieci z klas trzecich udały się na poszukiwanie punktów kontrolnych (kierując się różnokolorowymi strzałkami), w których na uczestników czekały zadania do wykonania.Dzieci musiały zmierzyć się z łamigłówkami i krzyżówkami dotyczącymi legend z naszego regionu. Nietypową wędrówkę po szkole drużyny zakończyły w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej gdzie musiały w ramach ostatniego zadania wyszukać informacje o Żuławach z Internetu. Następnie pomieszczenie naszej Biblioteki stało się małą salą kinową z popcornem i napojami, ponieważ wszyscy uczestnicy akcji obejrzeli film Pt. ”Magiczne drzewo”.
W naszej akcji wzięło udział 30 dzieci.
Organizatorzy : Ilona Grabowska, Monika  Zając, Barbara Stokłos.

Fotogaleria

Dyplom dla Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim za udział w wydarzeniu „Noc Bibliotek”2016

nd1_NDGd2016WYSTAWA BOŻONARODZENIOWA

 Z przyjemnością informujemy, że w dniach 18.11-15.12.2016 r.
w Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim prezentujemy wystawę ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Marzęcinie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac.

ŚWIATOWY  DZIEŃ   PLUSZOWEGO  MISIA (24.11.2015 r.)


Wystawa ozdób wielkanocnych

Z przyjemnością informujemy, że  w Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim jest prezentowana wystawa ozdób wielkanocnych wykonanych przez osoby niepełnosprawne, będące uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej w Marzęcinie.

WYSTAWA OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 26.11-11.12.2015 r. w Filii PBW w Nowym Dworze Gdańskim prezentowana jest wystawa ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Marzęcinie.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac.