Filia w Tczewie

Filia w Tczewie - dane adresowe
Kierownik:mgr Julita Knopik-Wenta
AdresPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
Filia w Tczewie
ul. Gdańska 2A
83-110 Tczew
Telefon58 531 04 70
E-mailpbwtczew@pbw.it.pl
Godziny otwarcia Biblioteki w roku szkolnym:
poniedziałek - piątek10:00 - 17:00
sobotanieczynna

Katalog on-line

Katalog on-line zbiorów filii oraz wszystkich zbiorów PBW.

Proponujemy Naszym Czytelnikom poszerzoną usługę korzystania z książek elektronicznych (Ibuków),które można czytać wykorzystując komputery i urządzenia mobilne. Weszliśmy w skład Konsorcjum Bibliotek Pedagogicznych Polski Północnej. Dzięki temu istnieje możliwość dostępu za pośrednictwem platformy IBUK LIBRA do większej liczby tytułów książek w wersji elektronicznej (389 publikacji wykupionych i 753 darmowe).
http://pbw.gda.pl/ibuk-libra-instrukcja/
Szczegółowe informacje o bezpłatnym dostępie w  Bibliotece.


Wydarzenia 2017

rok_wisly180_180_szare_na wwwKonkurs WISŁA RZEKA BLISKA (wspomnienie – marzenie) rozstrzygnięty!

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczestnikom oraz ich opiekunom. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 17 maja 2017r. w Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Tczewie.

Fotorelacjahttps://goo.gl/photos/AutSUXmDtFasjygk9

Informacja o konkursie została wpisana do kalendarza wydarzeń Roku Rzeki Wisły na   stronie
http://www.rokwisly.pl/wydarzenia/wisla-rzeka-bliska-wspomnienie-marzenie/


Wydarzenia 2016 roku

Relacja  ze spotkania kierowników filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku:

Relacje ze spotkań sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy :

Ogólnopolska akcja CZYTAM – jak nie czytam, jak czytam.

Dnia 10 czerwca 2016r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, Filia Tczew wsparła ogólnopolską akcję CZYTAM – jak nie czytam, jak czytam.
Spotkaliśmy się przed Urzędem Miasta w Tczewie z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 5
w Tczewie oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, będących pod opieką nauczycieli. Akcję wspierała także Hurtownia Sprzedaż Dobrej Książki w Tczewie, Urząd Miasta w Tczewie oraz lokalna telewizja Tetka.
Uczniowie, siedząc na ławkach, trawnikach przed Urzędem Miasta w Tczewie czytali przyniesione przez siebie książki. Czytaliśmy również przy ławeczce pisarza Romana Landowskiego oraz na boisku Szkoły Podstawowej Nr 5 w Tczewie. Uczniowie i przechodnie otrzymywali zakładki do książek przygotowane przez PBW, Filia w Tczewie i Hurtownię SDK.
Julita Knopik-Wenta

Fotorelacja


Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z poetką Grażyną Krużycką-Giełdon odbyło się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku, Filia w Tczewie 8 czerwca 2016r.

Zdjęcia poniżej: https://goo.gl/photos/nCZzyyurqvrzttXG6


Konkurs plastyczny

Filia w Tczewie włączyła się w obchody Roku Henryka Sienkiewicza ogłaszając konkurs plastyczny „Rok Henryka Sienkiewicza w twórczości dzieci i młodzieży” dla wszystkich  szkół z Tczewa i powiatu. Ogłoszenie wyników konkursu oraz zdjęcia poniżej: https://goo.gl/photos/Y2FWExuKWNyMLnw86  

.


Spotkanie autorskie

2 marca 2016 r. o godz. 11:00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Tczewie odbyło się spotkanie ze znanym kociewskim regionalistą, autorem książek, dziennikarzem i pracownikiem Fabryki Sztuk Panem Józefem Ziółkowskim. Autor opowiadał o najnowszej książce „Kulisy międzywojennego Tczewa 1920-1939”.


Projekt „Aktywny Belfer – modernizacja systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie tczewskim” był realizowany w roku szkolnym 2014-2015 (w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, Działania 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół, Program Kapitał Ludzki) w związku z podpisanym Porozumieniem o współpracy, zawartym pomiędzy Powiatem Tczewskim i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Gdańsku. W działania te została zaangażowana tczewska filia PBW w Gdańsku.
Projekt został podzielony na 2 tury.  I tura przeznaczona była dla Grup Zadaniowych, do niej zaproszono 360 nauczycieli z 34 szkół powiatu tczewskiego w 24 zespołach po 15 osób; II tura przeznaczona dla Sieci Współpracy i Samokształcenia, do której zaproszono 102 nauczycieli z 34 szkół powiatu tczewskiego w 8 grupach liczących od 12 do15 osób. Przeprowadzono w sumie 32 spotkania szkoleniowo-warsztatowe.Zajęcia prowadzili nauczyciele bibliotekarze tczewskiej filii PBW w Gdańsku: Julita Knopik-Wenta i Wojciech Włoch.
Trwające 1,5 godziny zajęcia podzielono na dwie części: wykład, trwający 0,5 godziny i 1-godzinne ćwiczenia warsztatowe. W czasie wykładu wykorzystano przygotowaną przez PBW, filia Tczew prezentację multimedialną promującą Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku oraz tczewską filię. Przedstawiono Biblioteki Cyfrowe w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej  oraz wybranej kolekcji cyfrowej: Ibuk Libry. Omówiono katalog Virtua, przybliżono zasady korzystania z zasobów PBW w Gdańsku i filiach.
Za współpracę w ramach projektu tczewskiej filii użyczono kolekcję książek, której wykaz znajduje się w załącznikach.


Spotkanie autorskie w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

20 stycznia 2016 r. w PBW w  Filii w Tczewie odbyło się  spotkanie autorskie z panią Izabelą Chojnacką-Skibicką, autorką książek „Miłość na gruzach Kosowa” i „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnice”(w ramach  spotkania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu tczewskiego).
Więcej informacji poniżej:

Galeria

Szkolenia dla nauczycieli w roku szkolnym 2015/2016

Zestawienie nowości w Filii PBW w Tczewie za IX-XII 2014

Wykaz płyt w Filii PBW w Tczewie


I Rowerowy Rajd Bibliotekarzy „Wybieram Bibliotekę”


Konkurs „Moja najpiękniejsza książka”

Dnia 25 maja 2015r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku, Filii w Tczewie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego i literackiego promującego czytelnictwo MOJA NAJPIĘKNIEJSZA KSIĄŻKA. Zadaniem uczestników było przedstawienie przeczytanej książki w atrakcyjnej formie literackiej, plastycznej lub fotograficznej