Filia w Tczewie

Pierwsza edycja konkursu „Nauczyciel Pomorza”

Do udziału w konkursie można zgłaszać do 31 maja br.  kandydatury wybitnych pedagogów i wychowawców wszechstronnie kształtujących osobowość uczniów.  Więcej informacji na stronie:  http://des.pomorskie.eu/nauczycielpomorza


Stanowisko Pomorskiej Rady Oświatowej

w sprawie wprowadzonych i planowanych zmian w systemie oświaty oraz harmonogramu ich wdrażania

Pełny tekst: [pobierz]

Filia w Tczewie - dane adresowe
Kierownik:mgr Julita Knopik-Wenta
AdresPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
Filia w Tczewie
ul. Gdańska 2A
83-110 Tczew
Telefon58 531 04 70
E-mailpbwtczew@pbw.it.pl
Godziny otwarcia Biblioteki w roku szkolnym:
poniedziałek11:00 - 18:00
wtorek - piątek8:00 - 18:00
sobota8:00 - 15:00

Katalog on-line

Katalog on-line zbiorów filii oraz wszystkich zbiorów PBW.

Proponujemy Naszym Czytelnikom poszerzoną usługę korzystania z książek elektronicznych (Ibuków),które można czytać wykorzystując komputery i urządzenia mobilne. Weszliśmy w skład Konsorcjum Bibliotek Pedagogicznych Polski Północnej. Dzięki temu istnieje możliwość dostępu za pośrednictwem platformy IBUK LIBRA do większej liczby tytułów książek w wersji elektronicznej (dziś już 1064 pozycji).
http://pbw.gda.pl/ibuk-libra-instrukcja/
Szczegółowe informacje o bezpłatnym dostępie w  Bibliotece.


Wydarzenia 2016 roku

Konkurs plastyczny

Filia w Tczewie włączając się w obchody Roku Henryka Sienkiewicza ogłasza konkurs plastyczny „Rok Henryka Sienkiewicza w twórczości dzieci i młodzieży” dla wszystkich  szkół z Tczewa i powiatu.

Laureaci konkursu zostali wyłonieni


2 marca 2016 r. o godz. 11:00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Tczewie odbyło się spotkanie ze znanym kociewskim regionalistą, autorem książek, dziennikarzem i pracownikiem Fabryki Sztuk Panem Józefem Ziółkowskim. Autor opowiadał o najnowszej książce „Kulisy międzywojennego Tczewa 1920-1939”.


Projekt „Aktywny Belfer – modernizacja systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie tczewskim” był realizowany w roku szkolnym 2014-2015 (w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, Działania 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół, Program Kapitał Ludzki) w związku z podpisanym Porozumieniem o współpracy, zawartym pomiędzy Powiatem Tczewskim i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Gdańsku. W działania te została zaangażowana tczewska filia PBW w Gdańsku.
Projekt został podzielony na 2 tury.  I tura przeznaczona była dla Grup Zadaniowych, do niej zaproszono 360 nauczycieli z 34 szkół powiatu tczewskiego w 24 zespołach po 15 osób; II tura przeznaczona dla Sieci Współpracy i Samokształcenia, do której zaproszono 102 nauczycieli z 34 szkół powiatu tczewskiego w 8 grupach liczących od 12 do15 osób. Przeprowadzono w sumie 32 spotkania szkoleniowo-warsztatowe.Zajęcia prowadzili nauczyciele bibliotekarze tczewskiej filii PBW w Gdańsku: Julita Knopik-Wenta i Wojciech Włoch.
Trwające 1,5 godziny zajęcia podzielono na dwie części: wykład, trwający 0,5 godziny i 1-godzinne ćwiczenia warsztatowe. W czasie wykładu wykorzystano przygotowaną przez PBW, filia Tczew prezentację multimedialną promującą Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku oraz tczewską filię. Przedstawiono Biblioteki Cyfrowe w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej  oraz wybranej kolekcji cyfrowej: Ibuk Libry. Omówiono katalog Virtua, przybliżono zasady korzystania z zasobów PBW w Gdańsku i filiach.
Za współpracę w ramach projektu tczewskiej filii użyczono kolekcję książek, której wykaz znajduje się w załącznikach.


Spotkanie autorskie w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

20 stycznia 2016 r. w PBW w  Filii w Tczewie odbyło się  spotkanie autorskie z panią Izabelą Chojnacką-Skibicką, autorką książek „Miłość na gruzach Kosowa” i „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnice”(w ramach  spotkania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu tczewskiego).
Więcej informacji poniżej:

Galeria

Szkolenia dla nauczycieli w roku szkolnym 2015/2016

Zestawienie nowości w Filii PBW w Tczewie za IX-XII 2014

Wykaz płyt w Filii PBW w Tczewie


I Rowerowy Rajd Bibliotekarzy „Wybieram Bibliotekę”


Konkurs „Moja najpiękniejsza książka”

Dnia 25 maja 2015r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku, Filii w Tczewie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego i literackiego promującego czytelnictwo MOJA NAJPIĘKNIEJSZA KSIĄŻKA. Zadaniem uczestników było przedstawienie przeczytanej książki w atrakcyjnej formie literackiej, plastycznej lub fotograficznej