Filia w Wejherowie

Aktualna strona Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku

 

Filia w Wejherowie - dane adresowe
Kierownikmgr Alina Hope
AdresPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
Filia w Wejherowie (I piętro, wejście od rzeki, z boku budynku, z lewej strony Kasy Stefczyka)
ul. Rzeźnicka 9
84-200 Wejherowo

Telefon58 671 32 87
E-mailwejherowo@pbp.gda.pl
Godziny otwarcia Biblioteki w roku szkolnym 2022/2023:
poniedziałek - piątek10:00 - 17:00
sobotanieczynna

Regulamin Udostępniania Zbiorów i Świadczenia Usług w PBW

Katalog on-line zbiorów filii oraz wszystkich zbiorów PBW

Zapraszamy do Biblioteki po odbiór nowych kodów dostępu, niezbędnych do rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy Ibuk Libra.
Naprawdę warto! 
http://pbw.gda.pl/ibuk-libra-instrukcja/

 

Naszym Czytelnikom proponujemy elektroniczny dostęp do zbiorów Cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych – ACADEMICA Biblioteki Narodowej. Za pośrednictwem terminala Czytelnik w bardziej nowoczesny, łatwy i szybki sposób dotrze do potrzebnych materiałów. O szczegóły prosimy pytać w Bibliotece.

fb-logo Facebook PBW w Gdańsku Filia w Wejherowie


Wydarzenia 2021

Noc Bibliotek 9 X  2021 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku, Filii w Wejherowie. 

Wydarzenia 2019


Noc Bibliotek 2019 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku, Filii w Wejherowie.

Za nami kolejny wieczór w bibliotece z okazji Nocy Bibliotek. Tegoroczne hasło „Znajdźmy wspólny język” zgromadziło miłośników literatury, malarstwa, arteterapii, zabytków regionu i programowania. Byliśmy świadkami tworzenia akwareli na podstawie wiersza „Może być bez tytułu” Wisławy Szymborskiej, w interpretacji uczniów z wejherowskiego „Elektryka”. Panel dyskusyjny – Czytam, bo lubię – również z udziałem młodzieży z tej samej szkoły. Następnie warsztaty plastyczne, warsztat w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania z robotem w roli głównej. A na koniec spacer online po dworach i pałacach naszego regionu. Było tłoczno, ale gwarno i wesoło. Znaleźliśmy wspólny język! Harmonogram wydarzenia

Wielka Liga Czytelników w Wejherowie

Finał etapu powiatowego Wielkiej Ligi Czytelników w powiecie wejherowskim odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Redzie. Starsi i młodsi z zaaferowaniem wypełniali testy. Sympatyczne powitanie w bibliotece szkolnej sprzyjało komfortowi uczestników. Grono młodych miłośników książek ze szkół w Redzie, Kębłowie, Gowinie, Sychowie i z biblioteki w Luzinie przyjaźnie konkurowało ze sobą. Wielka przygoda dla wszystkich szkolnych drużyn. Radość i duma dla rodziców. A dla nas bibliotekarzy satysfakcja, że rośnie nowe pokolenie czytelników!


Spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Biblioterapeutów

Serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki na kolejne spotkanie uczestników sieci, które odbędzie się 6 marca 2019 roku w godz. od 16.00 do 18.00. W programie m.in. teatrzyk Kamishibai oraz linki przydatne w pracy biblioterapeuty. Prosimy o potwierdzenie obecności do 5 marca 2019 roku na adres pbwwejherowo@pbw.it.pl lub telefonicznie: 58 671 32 87.


 

Zaproszenie na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia (16.01.2019)


Wydarzenia 2018 -2017NOC BIBLIOTEK (9 czerwca 2018)

Nasza fotorelacja z Nocy Bibliotek 2018

PBWWej_Noc_2018

 (23 maja 2018)

prelekcja_czytelnictwo_maj_2018_bwparuzel_www11.05


NOC Bibliotek 2017 (3 czerwca)

Dni otwarte w bibliotece (maj 2017) – zaproszenie

Dyrektor Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w  Wejherowie i Kierownik Wejherowskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku zaprosili  nauczycieli szkół podstawowych  klas I – III na seminarium: „Wychowanie przez czytanie”, które odbyło się w dniu 23.05.2017r. w siedzibie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wejherowie, przy ulicy Ofiar Piaśnicy 22.


Wydarzenia 2016


Finał konkursu Literacka Nagroda Nike (15.12.2016)

Do wzięcia udziału  w konkursie LITERACKA NAGRODA NIKE zaprosiliśmy uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego.

Informacja o finale konkursu

Regulamin konkursu


RELACJA Z NOCY BIBLIOTEK 2016 ZORGANIZOWANEJ PRZEZ PEDAGOGICZNĄ BIBLIOTEKĘ WOJEWÓDZKĄ W GDAŃSKU FILIA W WEJHEROWIE I POWIATOWĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ W WEJHEROWIE

(Nasze wydarzenie objęło patronatem wejherowskie koło bibliotekarzy szkolnych i pedagogicznych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.)
Za nami kolejna edycja Nocy Bibliotek. Tegoroczna rozpoczęła się w siedzibie biblioteki pedagogicznej panelem dyskusyjnym pod hasłem „Książka, której nie mogę zapomnieć”. Uczennice Zespołu Szkół nr 2 oraz ich nauczyciel Pan Grzegorz Palach podzielili się wrażeniami ze swoich ulubionych lektur. Po spotkaniu autorskim z gościem specjalnym Panem Piotrem Schmandtem udaliśmy się razem na wieczorną, zaplanowaną wędrówkę. Spacerując uliczkami Wejherowa dotarliśmy do miejsc związanych z akcją trzeciej części Jego trylogii „Sprawy Inspektora Brauna”, zatytułowanej „Fabryka Pokory”. Opowieści autora przeniosły nas do początku dwudziestego wieku. Okazało się także, że nie wszyscy znali zaułki, do których dotarliśmy – miejsca, gdzie znajdowała się autentyczna fabryka cygar Pawła Pokory i wciąż istniejący stary młyn nad rozlewiskiem, wśród drzew. Fragmenty tekstu czytane przez  twórcę rozpaliły naszą wyobraźnię, szczególnie jego wątek kryminalny. Poczuliśmy się świadkami wydarzeń opisywanych w książce i sprzymierzeńcami głównego bohatera – tajemniczego inspektora Ignaza Brauna. Niezapomniane wrażenia i dreszczyk emocji! Polecamy całą trylogię –  wolno i warto przeczytać!
Ostatnim z odwiedzonych przez nas miejsc był stary cmentarz, zwany „wejherowskimi Powązkami”, gdzie znajduje się okazały, kamienny grobowiec rodziny Pokorów. Była to jednocześnie okazja do wspomnienia naszej czytelniczki i koleżanki, nieżyjącej już  Krzysi Gostomskiej, aktywnej uczestniczki zeszłorocznej Nocy Bibliotek.
Zwieńczeniem tegorocznej edycji  było spotkanie z poezją Kazimierza Przerwy-Tetmajera
w Powiatowej Bibliotece Publicznej, w aktorskiej interpretacji studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ten udany wieczór odszedł do historii, a my już myślimy o Nocy 2017.
Przed nami jeszcze projekcja filmu „Magiczne drzewo”. Zaprosiłyśmy uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły.


Dni otwarte w bibliotece

Dni otwarte w bibliotece-zaproszenie

11 kwietnia 2016 r.zaprosiliśmy chętnych do siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej na promocję książki Andrzeja Kalinowskiego „Dom na rogu Afryki”. Szczegóły poniżej.

dom_na_rogu_afryki_2016_plakat1


Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego z okazji trwającego„Roku Matematyki na Pomorzu”

Laureaci konkursu


Spotkanie z cyklu „Pasje Naszych Przyjaciół”

Zaproszenie


Edukacyjna Kawka w Pedagogicznej

coffee_owlSerdecznie zapraszamy do naszej czytelni na wakacyjno-edukacyjną kawkę. Proponujemy Państwu wakacyjny przegląd prasy pedagogicznej, psychologicznej
i popularnonaukowej pod hasłem „Edukacyjna Kawka w Pedagogicznej”:

Menu jest następujące i bezpłatne:

Napoje:

 • Kawa z ekspresu biała lub czarna
 • Herbata czarna lub zielona

Desery:

 • Psychologia w Szkole
 • Nowa Szkoła
 • Wszystko dla Szkoły
 • Kwartalnik Pedagogiczny
 • Polityka
 • Zwierciadło
 • Twój Styl
 • Newsweek
 • Cztery Kąty
 • Dobre Wnętrza i wiele, wiele innych tytułów czasopism

Ponadto proponujemy pozycje książkowe Ośrodka Rozwoju Edukacji, wydawnictwa poradnikowe i trochę beletrystyki.

Czytelnia jest dostępna wg wakacyjnego harmonogramu otwarcia.


    OGÓLNOPOLSKA NOC BIBLIOTEK
W dniu 30 maja 2015 r. w Filii PBW w Wejherowie odbyła się I ogólnopolska NOC BIBLIOTEK


         TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zapraszamy do naszej siedziby  na oglądanie filmu: „Sekret Eleonory”, w reżyserii Dominique Monery.
To historia Nathaniela i wyjątkowej biblioteki, w której mieszkają postacie z bajek.
To film o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły, piękna animacja, która opowiada  o magii płynącej z baśni i bajek i w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki.
Film przeznaczony jest dla widzów od lat 6. Trwa 80 minut.
Zapraszamy 3 czerwca (środa) 2015 r. od 9.00 do 14.00. Opiekunów lub wychowawców prosimy o wcześniejsze umawianie się: tel. 58 738 98 04 lub pbwwejherowo@pbw.it.pl. Ilość projekcji ograniczona.


Wystawa „Wybory ’89”

Biblioteka zaprasza uczniów kl. 4-6, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli historii i innych zainteresowanych tym tematem na wystawę „Wybory’89” w ramach obywatelskich obchodów Święta Wolności – 25. rocznicy wolnych wyborów do Sejmu i Senatu 4 czerwca 1989 roku. Wystawę będzie można zwiedzać w czytelni biblioteki od 4 do 30 czerwca 2014 roku. Większość materiałów, wykorzystanych na wystawę jest oryginalna, pochodzi z prywatnych zbiorów członków Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Wejherowie.