Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

Filia w Wejherowie

Informujemy, że w dniu 16 sierpnia (czwartek) biblioteka będzie zamknięta, z powodu zmiany wersji oprogramowania bibliotecznego. Katalog online również będzie niedostępny.
Przepraszamy za utrudnienia!

Filia w Wejherowie - dane adresowe
Kierownikmgr Alina Hope
AdresPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
Filia w Wejherowie (I piętro, wejście od rzeki, z boku budynku, z lewej strony Kasy Stefczyka)
ul. Rzeźnicka 9
84-200 Wejherowo

Telefon58 671 32 87
E-mailpbwwejherowo@pbw.it.pl
Godziny otwarcia Biblioteki w roku szkolnym:
poniedziałek - piątek8:00 - 18:00
sobotanieczynna

Katalog on-line
Katalog on-line zbiorów filii oraz wszystkich zbiorów PBW.


Proponujemy Naszym Czytelnikom poszerzoną usługę korzystania z książek elektronicznych (Ibuków),które można czytać wykorzystując komputery i urządzenia mobilne. Weszliśmy w skład Konsorcjum Bibliotek Pedagogicznych Polski Północnej. Dzięki temu istnieje możliwość dostępu za pośrednictwem platformy IBUK LIBRA do większej liczby tytułów książek w wersji elektronicznej (389 publikacji wykupionych i 753 darmowe).
http://pbw.gda.pl/ibuk-libra-instrukcja/
Szczegółowe informacje o bezpłatnym dostępie w  Bibliotece.

Naszym Czytelnikom proponujemy elektroniczny dostęp do zbiorów Cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych – ACADEMICA Biblioteki Narodowej. Za pośrednictwem terminala Czytelnik w bardziej nowoczesny, łatwy i szybki sposób dotrze do potrzebnych materiałów.

O szczegóły prosimy pytać w Bibliotece.


fb-logo  Znajdź nas na facebooku

https://www.facebook.com/pages/Pedagogiczna-Biblioteka-Wojew%C3%B3dzka-Filia-w-Wejherowie/393979500679196

 Link do galerii Picasa: http://picasaweb.google.com/105448272990603127561

Wydarzenia 2018 -2017

NOC BIBLIOTEK (9 czerwca 2018)

Nasza fotorelacja z Nocy Bibliotek 2018 pod linkiem:

https://nocbibliotek.org/content/wejherowska-filia-pedagogicznej-biblioteki-wojewodzkiej-w-gdansku

PBWWej_Noc_2018

 (23 maja 2018)

prelekcja_czytelnictwo_maj_2018_bwparuzel_www11.05
NOC Bibliotek 2017 (3 czerwca).

Szczegóły http://pbw.gda.pl/wp-content/uploads/2017/05/plakat-A3-Noc-Bibliotek.jpg

Dni otwarte w bibliotece (maj 2017)

Dyrektor Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w  Wejherowie i Kierownik Wejherowskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku zaprosili  nauczycieli szkół podstawowych  klas I – III na seminarium: „Wychowanie przez czytanie”, które odbyło się w dniu 23.05.2017r. w siedzibie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wejherowie, przy ulicy Ofiar Piaśnicy 22.

Wydarzenia 2016

Finał konkursu Literacka Nagroda Nike (15.12.2016)

Do wzięcia udziału  w konkursie LITERACKA NAGRODA NIKE zaprosiliśmy uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego.

Fotorelacja


RELACJA Z NOCY BIBLIOTEK 2016 ZORGANIZOWANEJ PRZEZ PEDAGOGICZNĄ BIBLIOTEKĘ WOJEWÓDZKĄ W GDAŃSKU FILIA W WEJHEROWIE I POWIATOWĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ W WEJHEROWIE.
(Nasze wydarzenie objęło patronatem wejherowskie koło bibliotekarzy szkolnych i pedagogicznych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.)
Za nami kolejna edycja Nocy Bibliotek. Tegoroczna rozpoczęła się w siedzibie biblioteki pedagogicznej panelem dyskusyjnym pod hasłem „Książka, której nie mogę zapomnieć”. Uczennice Zespołu Szkół nr 2 oraz ich nauczyciel Pan Grzegorz Palach podzielili się wrażeniami ze swoich ulubionych lektur. Po spotkaniu autorskim z gościem specjalnym Panem Piotrem Schmandtem udaliśmy się razem na wieczorną, zaplanowaną wędrówkę. Spacerując uliczkami Wejherowa dotarliśmy do miejsc związanych z akcją trzeciej części Jego trylogii „Sprawy Inspektora Brauna”, zatytułowanej „Fabryka Pokory”. Opowieści autora przeniosły nas do początku dwudziestego wieku. Okazało się także, że nie wszyscy znali zaułki, do których dotarliśmy – miejsca, gdzie znajdowała się autentyczna fabryka cygar Pawła Pokory i wciąż istniejący stary młyn nad rozlewiskiem, wśród drzew. Fragmenty tekstu czytane przez  twórcę rozpaliły naszą wyobraźnię, szczególnie jego wątek kryminalny. Poczuliśmy się świadkami wydarzeń opisywanych w książce i sprzymierzeńcami głównego bohatera – tajemniczego inspektora Ignaza Brauna. Niezapomniane wrażenia i dreszczyk emocji! Polecamy całą trylogię –  wolno i warto przeczytać!
Ostatnim z odwiedzonych przez nas miejsc był stary cmentarz, zwany „wejherowskimi Powązkami”, gdzie znajduje się okazały, kamienny grobowiec rodziny Pokorów. Była to jednocześnie okazja do wspomnienia naszej czytelniczki i koleżanki, nieżyjącej już  Krzysi Gostomskiej, aktywnej uczestniczki zeszłorocznej Nocy Bibliotek.
Zwieńczeniem tegorocznej edycji  było spotkanie z poezją Kazimierza Przerwy-Tetmajera
w Powiatowej Bibliotece Publicznej, w aktorskiej interpretacji studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ten udany wieczór odszedł do historii, a my już myślimy o Nocy 2017.
Przed nami jeszcze projekcja filmu „Magiczne drzewo”. Zaprosiłyśmy uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły.

Galeria zdjęćDni otwarte w bibliotece


11 kwietnia 2016 r.zaprosiliśmy chętnych do siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej na promocję książki Andrzeja Kalinowskiego „Dom na rogu Afryki”. Szczegóły poniżej.

dom_na_rogu_afryki_2016_plakat1


Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego z okazji trwającego„Roku Matematyki na Pomorzu”


Spotkanie z cyklu „Pasje Naszych Przyjaciół”


Konkurs plastyczno – literacki  dla uczniów klas  0-IV szkół podstawowych z Wejherowa i okolic.

Edukacyjna Kawka w Pedagogicznej

coffee_owlSerdecznie zapraszamy do naszej czytelni na wakacyjno-edukacyjną kawkę. Proponujemy Państwu wakacyjny przegląd prasy pedagogicznej, psychologicznej
i popularnonaukowej pod hasłem „Edukacyjna Kawka w Pedagogicznej”:

Menu jest następujące i bezpłatne:

Napoje:

 • Kawa z ekspresu biała lub czarna
 • Herbata czarna lub zielona

Desery:

 • Psychologia w Szkole
 • Nowa Szkoła
 • Wszystko dla Szkoły
 • Kwartalnik Pedagogiczny
 • Polityka
 • Zwierciadło
 • Twój Styl
 • Newsweek
 • Cztery Kąty
 • Dobre Wnętrza i wiele, wiele innych tytułów czasopism

Ponadto proponujemy pozycje książkowe Ośrodka Rozwoju Edukacji, wydawnictwa poradnikowe i trochę beletrystyki.

Czytelnia jest dostępna wg wakacyjnego harmonogramu otwarcia.


    OGÓLNOPOLSKA NOC BIBLIOTEK
W dniu 30 maja 2015 r. w Filii PBW w Wejherowie odbyła się I ogólnopolska NOC BIBLIOTEK


         TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zapraszamy do naszej siedziby  na oglądanie filmu: „Sekret Eleonory”, w reżyserii Dominique Monery.
To historia Nathaniela i wyjątkowej biblioteki, w której mieszkają postacie z bajek.
To film o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły, piękna animacja, która opowiada  o magii płynącej z baśni i bajek i w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki.
Film przeznaczony jest dla widzów od lat 6. Trwa 80 minut.
Zapraszamy 3 czerwca (środa) 2015 r. od 9.00 do 14.00. Opiekunów lub wychowawców prosimy o wcześniejsze umawianie się: tel. 58 738 98 04 lub pbwwejherowo@pbw.it.pl. Ilość projekcji ograniczona.


Wystawa „Wybory ’89”

ikona-wystawaBiblioteka zaprasza uczniów kl. 4-6, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli historii i innych zainteresowanych tym tematem na wystawę „Wybory’89” w ramach obywatelskich obchodów Święta Wolności – 25. rocznicy wolnych wyborów do Sejmu i Senatu 4 czerwca 1989 roku. Wystawę będzie można zwiedzać w czytelni biblioteki od 4 do 30 czerwca 2014 roku. Większość materiałów, wykorzystanych na wystawę jest oryginalna, pochodzi z prywatnych zbiorów członków Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Wejherowie.