Kategoria: Galeria wydarzeń

Dawne i współczesne czasopisma dla dzieci i młodzieży

Wystawa archiwalnych czasopism dziecięcych i młodzieżowych ze zbiorów PBW w Gdańsku oraz współczesnych wydawnictw dla młodych czytelników prezentowana była w maju 2014 r. w PBW w Gdańsku. Wydawnictwa do wystawy udostępniły również Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku i Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 49 w Gdańsku. Wystawa była uzupełnieniem prelekcji organizowanej w rama XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Bałtycki Festiwal Nauki w PBW

W dniach 20-25.05.2014 r. odbyły się imprezy organizowane przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku oraz jej filie w ramach XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Europejska Noc Muzeów

Nocą z 17 na 18 maja 2014 r. odbyła się Europejska Noc Muzeów w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku.

XIV Ogólnopolskie Forum Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

W dniach 10-11.05.2014 odbyło się XIV Ogólnopolskie Forum Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich pod hasłem Biblioteki szkolne tradycją i przyszłością kultury narodowej.

Historia pisma

W maju 2014 r. w PBW Gdańsku można było oglądać wystawę prezentującą rozwój jednej z form porozumiewania się – pisma.

Spotkanie z Janem Hlebowiczem

Dnia 20.02.2014 r. odbyło się spotkanie z Janem Hlebowiczem autorem książki „Niepokorni z ‚”Topolówki”. Działalność niezależna uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku w latach 1970-1989″ organizowane przez Oddział IPN w Gdańsku oraz PBW Gdańsk.

XI sesja metodyczna „Najmłodszy uczeń w przestrzeni szkolnej i bibliotecznej”

W dniu 26.02.2014 r, odbyła się XI sesja metodyczna pt.: „Najmłodszy uczeń w przestrzeni szkolnej i bibliotecznej”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Konkurs recytatorski

19 listopada br. odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Gdańsk szumem morza opisany”.

Spotkanie autorskie w PBW

16 października w PBW w Gdańsku odbyło się spotkanie z p.Aleksandrą Ziółkowską – Boehm, związane z publikacją najnowszej książką pisarki „Lepszy dzień nie przyszedł już„.

Prasa dziecięca – edukacja czy/i rozrywka

W okresie wakacji, od 5 lipca, ponownie prezentujemy Państwu naszą majową wystawę, która spotkała się z dużym zainteresowaniem oglądających „Prasa dziecięca – edukacja czy/i rozrywka„. Zapraszamy. Więcej szczegółów znajda Państwo w tym dokumencie.

Polska ilustracja ksiązkowa dla dzieci i młodzieży – od klasyki po grafikę współczesną

Była to wystawa towarzysząca imprezie XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki „Ilustracja w książce dla dzieci i młodzieży„, która odbyła się 22 maja 2013 r. Zapraszamy do obejrzenia galerii z wystawy.

I Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Książka – przyjaciel prawdziwy”

I Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Książka – przyjaciel prawdziwy” pod haslem „W krainie Solilandii”

Noc Muzeów w PBW

Nocą 18/19 maja 2013 w godz. 18.00 – 24.00 po raz pierwszy zaprosiliśmy gdańszczan do udziału w licznych atrakcjach Nocy Muzeów w PBW.      

Oblicza artysty – Tuwim dorosłym, Tuwim dzieciom

Z okazji Roku Tuwima prezentowaliśmy wystawę „Tuwim dzieciom, Tuwim dorosłym”. Na wystawie pokazaliśmy zbiory Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku prezentując najważniejsze aspekty działalności artystycznej Juliana Tuwima.

Tydzień Bibliotek 2013 pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”

Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek – 8 maja odbyło się spotkanie dla bibliotekarzy i wszystkich zainteresowanych pt. Wartość edukacyjna czasopism dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania uczestnicy: zapoznali się z przykładowymi egzemplarzami przedwojennych i współczesnych czasopism dla dzieci i młodzieży, także dostępnych w postaci elektronicznej, wysłuchali prezentacji na temat wychowawczej roli czasopiśmiennictwa dziecięcego, dyskutowali nad […]