Kategoria: Galeria wydarzeń

Dawne i współczesne czasopisma dla dzieci i młodzieży

Wystawa archiwalnych czasopism dziecięcych i młodzieżowych ze zbiorów PBW w Gdańsku oraz współczesnych wydawnictw dla młodych czytelników prezentowana była w maju 2014 r. w PBW w Gdańsku. Wydawnictwa do wystawy udostępniły również Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku i Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 49 w Gdańsku. Wystawa była uzupełnieniem prelekcji organizowanej w rama XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Bałtycki Festiwal Nauki w PBW

W dniach 20-25.05.2014 r. odbyły się imprezy organizowane przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku oraz jej filie w ramach XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Europejska Noc Muzeów

Nocą z 17 na 18 maja 2014 r. odbyła się Europejska Noc Muzeów w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku.

XIV Ogólnopolskie Forum Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

W dniach 10-11.05.2014 odbyło się XIV Ogólnopolskie Forum Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich pod hasłem Biblioteki szkolne tradycją i przyszłością kultury narodowej.

Historia pisma

W maju 2014 r. w PBW Gdańsku można było oglądać wystawę prezentującą rozwój jednej z form porozumiewania się – pisma.

Spotkanie z Janem Hlebowiczem

Dnia 20.02.2014 r. odbyło się spotkanie z Janem Hlebowiczem autorem książki „Niepokorni z ‚”Topolówki”. Działalność niezależna uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku w latach 1970-1989″ organizowane przez Oddział IPN w Gdańsku oraz PBW Gdańsk.

XI sesja metodyczna „Najmłodszy uczeń w przestrzeni szkolnej i bibliotecznej”

W dniu 26.02.2014 r, odbyła się XI sesja metodyczna pt.: „Najmłodszy uczeń w przestrzeni szkolnej i bibliotecznej”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Konkurs recytatorski

19 listopada br. odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Gdańsk szumem morza opisany”.