Kategoria: Galeria wydarzeń

Szanowni Czytelnicy,
informujemy, że mogą Państwo cały czas korzystać z PBW w Gdańsku! Wypożyczalnia otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00–19.00.
Zbiory należy zamawiać z domu za pomocą katalogu online, mailem lub telefonicznie. Odbiór zamówień możliwy jest po otrzymaniu informacji o realizacji zamówienia.

Nowości czytelnicze PBW

Zapraszamy po nowe listopadowe publikacje dostępne w Bibliotece.

Pomorska szkoła 3000’ „Uczniocentryczność”

CEN w Gdańsku zaprasza nauczycieli i dyrektorów pomorskich szkół i placówek na konferencję online, która odbędzie się 28 listopada br. Webinarium ma wspomóc nauczycieli w poznawaniu i doskonaleniu metod,pozwalających
na zachowanie dobrostanu wszystkich partnerów uczestniczących w procesie nauczania.

Zapraszamy do lektury nowego numeru „Edukacji Pomorskiej”

W numerze 102. dwumiesięcznik CEN w Gdańsku podejmuje temat arteterapii i prezentuje przykłady wykorzystania potencjału sztuki.Przypomina też o możliwości skorzystania z form doskonalenia zawodowego przygotowanych przez PBW i CEN w Gdańsku.

IV Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” – informacje

Zapraszamy do czynnego uczestnictwa w kolejnej edycji Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej zatytułowanej „Cywilizacja kontra natura. Ziemia w obliczu zmian klimatycznych. Konferencja odbędzie się w sobotę 21 listopada 2020 r. na Politechnice Gdańskiej o godzinie 9.30.

Wystawa „Pierścień w Bałtyku” w PBW w Gdańsku

„Pierścień w Bałtyku” to tytuł wystawy poświęconej 100. rocznicy powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej. Zainteresowanych obejrzeniem najnowszej wystawy zapraszamy do końca marca br. do gablot na pierwszym piętrze Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.

Spotkanie „Wokół praktyk edukacyjnych”

Zapraszamy 3 kwietnia br. nauczycieli języków obcych na konferencję „Wokół praktyk edukacyjnych”

III Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w III Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza” pod hasłem „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości”.

Nauczycielem Pomorza Roku 2019 został Robert Maciej Cyrta. Gratulujemy!

Tytuł Nauczyciela Pomorza Roku 2019 otrzymał Robert Maciej Cyrta , nauczyciel historii, religii i wiedzy o teatrze w XX Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, który poza nagrodą finansową w wysokości 6 tysięcy złotych uhonorowany został również pamiątkową statuetkę wykonaną z brązu.

Spotkanie uczniów z Ewą Lipską w PBW w Gdańsku

2 kwietnia 2019 r. uczniowie pomorskich szkół spotkali się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku z wybitną poetką, pisarką i felietonistką Ewą Lipską. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach projektu Zdolni z Pomorza.