I Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa: „Sztuczna inteligencja – nadzieje, wyzwania, perspektywy” zakończona

Konferencję otworzył prof. dr hab. inż. Krzysztof Goczyła wykładem inauguracyjnym o wyzwaniach, perspektywach i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji. W sesji podzielonej na pięć paneli dyskusyjnych w zakresie biologii, chemii, fizyki, informatyki i kompetencji społecznych wystąpiło 35 prelegentów. W ich gronie, obok wykładowców z Politechniki Gdańskiej, znaleźli się najzdolniejsi uczniowie z pomorskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a wygłoszone przez nich referaty prezentowały bardzo wysoki poziom. Uczestnicy sesji mieli też sposobność zadawania pytań oraz wymiany myśli i prowadzenia ożywionych dyskusji.

Konferencji towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Po przerwie na lunch uczniowie zwiedzali stanowiska wystawców instytucji prowadzących działalność naukowo-edukacyjną i firm wykorzystujących w swojej pracy sztuczną inteligencję. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy robotów oraz prezentacje działalności studenckich kół naukowych Politechniki Gdańskiej, a także wystawa posterów naukowych.

 Na zakończenie nastąpiło wręczenie nagród prelegentom, którzy przygotowali najciekawsze referaty. Wykonane zostało także pamiątkowe zdjęcie uczestników i organizatorów. Sądząc po zainteresowaniu i liczbie uczniów, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, konferencja z roku na rok cieszyć się będzie coraz większą popularnością.

 Konferencja uczniowska w obiektywie PBW

Fotorelacje z przebiegu konferencji  (18.11.2017) w mediach:

http://wybrzeze24.pl/aktualnosci/pomorscy-uczniowie-dyskutowali-o-sztucznej-inteligencji http://www.dziennikbaltycki.pl/edukacja/a/zdolni-z-pomorza-na-politechnice-gdanskiej-mlodziez-z-pomorza-dyskutowala-o-sztucznej-inteligencji,12686221/

Program Konferencji (18.11.2017)