Konferencja dla nauczycieli „Gruba kreska i ciemna plama – czyli o ilustracjach, komiksie i picture bookach” – 7 listopada 2018


Organizator gdańskiej edycji V Ogólnopolskiego Festiwalu Literatury dla Dzieci – Fundacja Burza Mózgów z Krakowa oraz PBW w Gdańsku zapraszają 7 listopada br. o godz. 9.00 na konferencję poświęconą ilustracjom w książkach dla dzieci, z udziałem Barbary Gawryluk, Szymona Kloski i Bogdana Ruksztełło-Kowalewskiego.
Konferencja dla nauczycieli i nauczycieli bibliotekarzy Gruba kreska i ciemna plama – czyli o ilustracjach, komiksie i picture bookach odbędzie się 7 listopada 2018 roku o godz. 9.00 – 13.00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku, al. Gen. J. Hallera 14, sala 318.

W programie:
Kolorowy świat – klasycy polskiej ilustracji – Barbara Gawryluk
Picture book – co to takiego? – Bogdan Ruksztełło-Kowalewski
Komiks – reaktywacja – Szymon Kloska

Informacja twórców Festiwalu:
Czym różnią się książki dla dzieci od książek dla dorosłych? To pytanie zadajemy na Festiwalu Literatury dla Dzieci od pięciu lat i odpowiedź, nawet jeżeli nie od razu, zawsze pada taka sama – w jednych są „obrazki” w drugich nie. Pomijając fakt, że to stwierdzenie nie jest do końca prawdziwe, to kryje się za nim cały ocean wiedzy o specyfice literatury dla dzieci i o unikatowych potrzebach młodego odbiorcy książek. Tegoroczna konferencja skupi się właśnie na tym, na relacjach pomiędzy literaturą dla dzieci, a wszelkiej maści materiałem graficznym, od ilustracji, poprzez komiks, po sztukę.
Zapisy poniżej lub na stronie  https://pbwgdansk23.evenea.pl/

Szczegółowe informacje:
Wydział Wspomagania Edukacji i Promocji PBW w Gdańsku,
tel. 58 344 01 68 wew. 115
lub wspomaganie@pbw.gda.pl