Kategoria: Konkursy

Konkurs „Europa z naszej ulicy”

Już po raz trzeci ruszył ogólnopolski konkurs „Europa z naszej ulicy”. Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zachęca młodzież ze szkół ponadpodstawowych do poszukania, w jaki sposób ich otoczenie łączy się z europejską tradycją i wartościami. Nagrodą jest kilkudniowy wyjazd do Brukseli – poznanie instytucji europejskich oraz spotkanie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego. Zgłoszenia można nadsyłać do 13 grudnia 2019 r.

Laureaci XVII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Gdańsk moje miasto”

28 uczniów ze szkół podstawowych wzięło udział w XVII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Gdańsk moje miasto”, który odbył się 21 XI 2019 r. w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.

XVII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Serdecznie dziękujemy za udziału w XVII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pt. „Gdańsk moje miasto…”Konkurs odbył się 21 listopada 2019 roku o godzinie 9.30, w budynku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku przy ul. Gen. J. Hallera 14, w sali nr 318. Więcej informacji w artykule

Przedsiębiorcza szkoła – przedsiębiorczy uczeń

Studium Prawa Europejskiego zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół, pod nazwą Przedsiębiorcza szkoła – przedsiębiorczy uczeń, który odbędzie się w okresie od 31 października 2019 r. do 31 marca 2020 r. Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 31 października 2019 r.

Akcja Mural – konkurs dla uczniów klas III – VI szkoły podstawowej

Serdecznie zapraszamy uczniów klas III-VI szkół podstawowych z całej Polski do udziału w konkursie na najlepszą grafikę prezentującą zasady bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Spośród wszystkich nadesłanych prac wybierzemy najlepszą – przy współpracy jej autorów i znanych artystów muralowców trafi ona na ścianę budynku przy Placu Zawiszy w centrum Warszawy jako wielkoformatowy mural.

VI Pomorski Konkurs Literacki dla Nauczycieli

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku zaprasza nauczycieli województwa pomorskiego do udziału w VI Pomorskim Konkursie Literackim dla Nauczycieli. Termin przysyłania prac – do 30 września 2019 roku.

„Konkurs Olimpiada Solidarności. Dwie dekady Historii”

Organizatorem VI edycji konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku. Na zwycięzców Olimpiady Solidarności czekają indeksy uniwersyteckie, stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Etap wojewódzki konkursu Wielka Liga Czytelników – 28 marca 2019 roku

Gorąco gratulujemy 53 uczniom z 12 powiatów naszego województwa, którzy zakwalifikowali się do półfinału ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Etap wojewódzki WLC odbędzie się 28 marca 2019 roku o godz. 11.00, w sali 319 budynku Biblioteki przy al. Gen. J. Hallera 14 w Gdańsku-Wrzeszczu. Uczestnicy proszeni są o dostarczenie formularza

III Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa w ramach projektu ZDOLNI Z POMORZA pod hasłem „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości”

Jeśli interesują Was zagadnienia związane z mózgiem i jego tajemnice, zapraszamy do czynnego uczestnictwa w tegorocznej III Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej pod tytułem „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości”. Konferencja odbędzie się 16 listopada 2019 roku na Politechnice Gdańskiej. Adresowana do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych konferencja jest doskonałą okazją do spotkania innych młodych ludzi, dla których nauka jest pasją. Zatem jeśli masz pomysł na temat referatu, który pragniesz wygłosić lub posteru, który chcesz zaprezentować, to omów go z nauczycielem wybranego przez Ciebie przedmiotu, a następnie zgłoś chęć czynnego uczestnictwa w wydarzeniu poprzez wypełnienie  formularza zgłoszeniowego

VII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny Szumiące Zabawy

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Międzyszkolnym Turnieju Logopedycznym „Szumiące zabawy”. Na zgłoszenia 12 drużyn wraz z opiekunami czekamy do 1 marca 2019 roku