Nowe kody PIN do ibuków

Księgozbiór wirtualnej czytelni zawiera 847 publikacji wykupionych i 1498 darmowych. Aktualny wykaz publikacji  (TUTAJ). Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach. Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona.

Technologia IBUK LIBRA nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania, konieczności instalacji dodatkowych aplikacji i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.

Zainteresowani czytelnicy mogą otrzymać od bibliotekarzy kody aktywacyjne PIN, które należy wpisać już po zalogowaniu się na swoje konto. Kod PIN daje darmowy dostęp do pozycji zakupionych przez bibliotekę i pozostałe biblioteki wchodzące w skład konsorcjum. Wpisuje się go jednorazowo i zostaje przypisany do danego konta użytkownika.

Zalecane jest używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Każdy, kto chciałby skorzystać z powyższej usługi, a nie jest czytelnikiem PBW, powinien dokonać zapisu w naszych placówkach, a następnie pobrać kod PIN (generowany na okres 1 roku).

Wejdź na www.libra.ibuk.pl i czytaj całą dobę!

Książką listopada – prezentem – zostaje tytuł „Wybrałem Polskę. Imigranci w PRL”. Książka stanowi unikatowy zbiór opowieści o bohaterach, których losy mają wspólny mianownik: wszyscy z wyboru osiedlili się w komunistycznej Polsce. Do dzisiaj jesteśmy przekonani, że z Polski tylko uciekano. Tymczasem bohaterowie rezygnowali z „łatwego” życia w kapitalizmie, wyjeżdżając za żelazną kurtynę – głównie z przyczyn osobistych. Książkę znajdziecie tutaj https://bit.ly/2HPe4w7