Kategoria: Projekty

Gala Stypendialna 2020 dla najzdolniejszych uczniów

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Marszałka Województwa Pomorskiego, Mieczysława Struka oraz krótkich filmików przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych kategorii stypendialnych. Premiera 23 grudnia 2020 r., godzina 12.00

Cykl spotkań „Unijni eksperci dla Pomorza” – spotkanie informacyjne nt. wolontariatu europejskiego

Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” zaprasza do udziału w spotkaniu dotyczącym wolontariatu europejskiego. Odbędzie się ono we wtorek 29 września w godzinach 10:00-12:15 (online). Rejestracja trwa do czwartku 24 września do godz. 14:00.

Konkurs „Zajęcia na fali” skierowany do nauczycieli szkół i placówek oświatowych województwa pomorskiego

Zapraszamy nauczycieli z województwa pomorskiego wszystkich etapów kształcenia do udziału w konkursie „Zajęcia na fali” – konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć edukacyjnych o tematyce morskiej.
Celem Konkursu jest propagowanie tematyki związanej z szeroko rozumianą edukacją morską.

IV Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa – książki dla uczniów

W ramach projektu „Zdolni z Pomorza” Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
w Gdańsku zakupiła i udostępniła kilkadziesiąt tytułów związanych z
tematyką tegorocznej konferencji z myślą o uczniach chcących wziąć
aktywny udział w wydarzeniu.

IV Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa – termin zgłoszeń do 26 czerwca

Termin zgłaszania propozycji abstraktów i posterów na IV Pomorską Uczniowską Konferencję Naukową „Zdolni z Pomorza” został przedłużony do 26 czerwca br. Konferencja pod hasłem „Cywilizacja kontra natura. Ziemia w obliczu zmian klimatycznych” odbędzie się w sobotę 21 listopada 2020 r. na Politechnice Gdańskiej. Zachęcamy do zapoznania się ze zmienionym terminarzem tego wydarzenia.

Program stypendialny „Klasa” Fundacji BNP Paribas

„Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji, umożliwiający zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości oraz będących w trudnej sytuacji finansowej, naukę w renomowanych liceach.Rekrutacja trwa do 30 czerwca 2020 roku.

Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla Gdańszczan w czasie pandemii – Punkt Informacyjno-Konsultacyjny PIK FOSY

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny to miejsce, w którym mieszkańcy mogą otrzymać darmowe, zdalne wsparcie psychologiczne na terenie Miasta Gdańska.

Moje Stypendium – program stypendialny fundacji „DOBRA SIEĆ”

Pochodzisz z małej miejscowości i planujesz rozpocząć studia w innym mieście? Poszukujesz wsparcia na realizację projektów artystycznych lub rozwój kariery sportowej? A może marzysz o studiach za granicą?
Skorzystaj z pomocy Fundacji Dobra Sieć.

Więcej informacji

„Od pomysłu do projektu”- konferencja w ramach działalności Regionalnego Punktu Informacyjnego FRSE

Serdecznie zapraszamy 28 lutego br.dyrektorów, nauczycieli, pracodawców, przedstawicieli JST oraz wszystkie zainteresowane osoby z terenu województwa pomorskiego na konferencję „Od pomysłu do projektu”.

Projekt edukacyjny TRADYCYJNY SAD

Fundacja Banku Ochrony Środowiska we współpracy z Polską Akademią Nauk zaprasza do udziału w projekcie edukacyjnym TRADYCYJNY SAD. Adresatami projektu są uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zapisy do 3 edycji projektu trwają do 16 lutego 2020 roku.