Kategoria: Projekty

Dopóki ludzie czytają książki… relacja ze spotkania autorskiego z Katarzyną Ryrych

30 września mieliśmy zaszczyt gościć w naszej Bibliotece wspaniałą pisarkę, autorkę książek dla dorosłych, młodzieży i dzieci, zdobywczynię wielu prestiżowych nagród literackich – Panią Katarzynę Ryrych. Pisarka spotkała się z pomorską młodzieżą w ramach projektu Zdolni z Pomorza.

Warsztaty przygotowujące do udziału w VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej

Przygotowania do VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej, która w tym roku organizowana jest pod hasłem „Słońce, Księżyc – spójrzmy w niebo okiem naukowca lub artysty”, trwają. W sobotę 17 września 2022 r. odbyły się warsztaty dla uczniów w formie zdalnej na platformie ClickMeeting.

„Dopóki ludzie czytają książki…” spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych – 30 września 2022 – rejestracja zakończona

Zapraszamy uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w spotkaniu autorskim z Katarzyną Ryrych – pisarką, poetką, autorką książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Spotkanie odbędzie się 30 września br. w naszej Bibliotece w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

„Androidy, sztuczna inteligencja i inżynieria genetyczna – projektowanie przyszłości”. Spotkanie autorskie dla uczniów – 14 czerwca br. NABÓR ZAMKNIĘTY

Zapraszamy uczniów kl. VII-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w spotkaniu autorskim z dr. Łukaszem Lamżą – dziennikarzem naukowym, filozofem przyrody, pracownikiem naukowym UJ i autorem książek m.in.: Wszechświat krok po kroku, Światy równoległe i Połącz kropki. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca br. w PBW w Gdańsku w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

VI POMORSKA UCZNIOWSKA KONFERENCJA NAUKOWA – zestawienie literatury dla uczestników

Informujemy, że w zbiorach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku znajduje się bogata literatura, która może być pomocna uczniom w przygotowaniach do VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej organizowanej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Konferencja odbędzie się 26 listopada br. na Politechnice Gdańskiej.

„Teatr FORMY – teatralne miniatury”. Warsztaty teatralne dla uczniów w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku – relacja

27 kwietnia br. uczniowie kl. VII-VIII oraz młodzież szkół ponadpodstawowych wzięli udział w inspirujących warsztatach teatralnych, które w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” przeprowadziła pedagog teatru Monika Tomczyk.

„Teatr FORMY – teatralne miniatury”. Warsztaty teatralne dla uczniów – 27 kwietnia br. NABÓR ZAKOŃCZONY

Zapraszamy uczniów kl. VII-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w warsztatach teatralnych, które 27 kwietnia br. poprowadzi pedagog teatru w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku – p. Monika Tomczyk, w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Wyniki głosowania na temat VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej

W tym roku można było oddać swój głos na jeden z sześciu zaproponowanych tematów dotyczących: wody, zalewu plastiku, kolorów i barw, ludzkiego ciała, antropogenezy oraz Słońca i Księżyca.

Ankieta – wybieramy temat VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej

Ruszyły przygotowania do VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej. Pierwszym ich etapem jest wybór tematu przewodniego konferencji, na który można głosować poprzez wypełnienie ankiety. Głosowanie trwa do 15 lutego br.

Rejestracja biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”

Rejestracja biernych uczestników konferencji nt. ”Niewidzialny świat wirusów i bakterii” trwa do 5 listopada br.