Kategoria: Projekty

„Androidy, sztuczna inteligencja i inżynieria genetyczna – projektowanie przyszłości”. Spotkanie autorskie dla uczniów – 14 czerwca br. NABÓR ZAMKNIĘTY

Zapraszamy uczniów kl. VII-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w spotkaniu autorskim z dr. Łukaszem Lamżą – dziennikarzem naukowym, filozofem przyrody, pracownikiem naukowym UJ i autorem książek m.in.: Wszechświat krok po kroku, Światy równoległe i Połącz kropki. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca br. w PBW w Gdańsku w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

VI POMORSKA UCZNIOWSKA KONFERENCJA NAUKOWA – zestawienie literatury dla uczestników

Informujemy, że w zbiorach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku znajduje się bogata literatura, która może być pomocna uczniom w przygotowaniach do VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej organizowanej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Konferencja odbędzie się 26 listopada br. na Politechnice Gdańskiej.

„Teatr FORMY – teatralne miniatury”. Warsztaty teatralne dla uczniów w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku – relacja

27 kwietnia br. uczniowie kl. VII-VIII oraz młodzież szkół ponadpodstawowych wzięli udział w inspirujących warsztatach teatralnych, które w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” przeprowadziła pedagog teatru Monika Tomczyk.

„Teatr FORMY – teatralne miniatury”. Warsztaty teatralne dla uczniów – 27 kwietnia br. NABÓR ZAKOŃCZONY

Zapraszamy uczniów kl. VII-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w warsztatach teatralnych, które 27 kwietnia br. poprowadzi pedagog teatru w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku – p. Monika Tomczyk, w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Wyniki głosowania na temat VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej

W tym roku można było oddać swój głos na jeden z sześciu zaproponowanych tematów dotyczących: wody, zalewu plastiku, kolorów i barw, ludzkiego ciała, antropogenezy oraz Słońca i Księżyca.

Ankieta – wybieramy temat VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej

Ruszyły przygotowania do VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej. Pierwszym ich etapem jest wybór tematu przewodniego konferencji, na który można głosować poprzez wypełnienie ankiety. Głosowanie trwa do 15 lutego br.

Rejestracja biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”

Rejestracja biernych uczestników konferencji nt. ”Niewidzialny świat wirusów i bakterii” trwa do 5 listopada br.

Spotkanie z podróżnikiem

28 października 2021 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem.

W świecie emocji, w świecie słów – relacja z warsztatów teatralnych

Młodzi pasjonaci sztuki dramatycznej spotkali się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku, by pod kierunkiem pedagog teatru – Weroniki Łucyk (Teatr Wybrzeże, Uniwersytet Gdański) wziąć udział w warsztatach edukacyjnych.

Spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem – 28 października w PBW w Gdańsku

Uczniów, których interesują eksploracje, wyprawy geograficzne oraz praca dziennikarska, zapraszamy 28 października br. na spotkanie autorskie z niezwykłym reporterem i podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem. Okazją do spotkania z młodzieżą z pomorskich szkół jest 50. rocznica ekstremalnych wypraw przez świat znakomitego gościa.