Spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem – 28 października w PBW w Gdańsku
Jacek Pałkiewicz jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich podróżników. W trakcie ostatniego półwiecza odbył dziesiątki emocjonujących wypraw – m.in. przepłynął samotnie Atlantyk w szalupie, szkolił kosmonautów w warunkach pustynnych i polarnych oraz przewodził wyprawie, która odkryła źródło Amazonki. Podczas spotkania z uczniami nasz gość opowie o swoich niezwykłych przygodach z ostatnich 50. lat, motywacjach, doświadczeniach dziennikarskich oraz pokonywaniu własnych ograniczeń.
Spotkanie autorskie, realizowane w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”
odbędzie się 28 października br. o godz. 10.00
w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku,
al. Gen. J. Hallera 14, w sali 318
Uczniów kl. VII – VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniu prosimy o przesyłanie zgłoszeń mailowych na adres: z.lipinska@pbw.gda.pl
Warunkiem bezpłatnego udziału w spotkaniu jest dostarczenie do 25 października br. wypełnionego kompletu dokumentów (z dopiskiem na kopercie: SPOTKANIE AUTORSKIE) na adres:
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
al. Gen. J. Hallera 14
80-401 Gdańsk
Prosimy, by w imieniu niepełnoletniego ucznia dokumenty podpisał Rodzic/Opiekun.
Szczegółowych informacji o spotkaniu autorskim udziela:
Wydział Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych PBW w Gdańsku
tel. 58 344 01 68 wew. 115 lub wspomaganie@pbw.gda.pl
Jacek Pałkiewicz – reporter, podróżnik, eksplorator, odkrywca źródła Amazonki, dziennikarz, od 50 lat przemierza peryferie świata. Trener i twórca survivalu w Europie, jest powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie sztuki przetrwania. Mieszka we Włoszech oraz w Polsce. W 1975 r. pokonał Atlantyk w roli dobrowolnego rozbitka. To 44-dniowe doświadczenie wykorzystali badacze z NASA, zainteresowani problematyką izolacji i granic ludzkiej wytrzymałości.
Autor ponad 40 książek [ http://palkiewicz.com/ksiazki/ ] i wznowień, w 1998 r. otrzymał główną nagrodę „Bursztynowy Motyl” za najlepszą książkę podróżniczą roku (Terra incognita-Wyd. Bellona). Przewodnik po polskiej literaturze pięknej od XVI do XXI wieku 500 polskich książek, które warto w życiu przeczytać (Muza 2012) zaliczył Syberię Jacka Pałkiewicza do tych pozycji, które z różnych powodów wypada znać.
W 2014 r. znalazł się na czwartym miejscu w rankingu (wg. Press) polskich autorów książek, którzy mają na koncie najwięcej przekładów swojej twórczości.
Przez kilkanaście lat pracował w Sette, dodatku ilustrowanym Corriere della Sera. Publikuje swoje reportaże na łamach poczytnych periodyków europejskich. W Polsce pisze m.in. dla Plusa i Minusa gazety Rzeczpospolitej. Zobacz zbiór artykułów.
Więcej o autorze: http://palkiewicz.com/