Święto 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich

Dnia 1 czerwca br. Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie promocji                        Województwa Pomorskiego w formie współorganizacji
     Święta 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.

Uroczystości Święta Pułku gromadzą kilkunastotysięczną publiczność stając się największą imprezą tego typu w województwie, plasując ją jednocześnie w czołówce w skali kraju, zarówno pod względem frekwencji uczestników jak profesjonalnej organizacji oraz zyskując szeroki rozgłos medialny.

Święto 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich nawiązuje swym charakterem do uroczystych obchodów elitarnej jednostki polskiej kawalerii, która stacjonowała w Starogardzie Gdańskim w latach 1926-1939.

Ze względu na ponadlokalny charakter – wojewódzki i ogólnopolski, Święto Pułku na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości. Impreza jest również specyficzną formą żywej lekcji historii, w której uczestniczą uczniowie i nauczyciele szkół województwa pomorskiego. Zebrana kilkutysięczna publiczność, w tym dzieci i młodzież, aktywnie uczestniczy w programie zachowania tożsamości patriotycznej (w roku 2016 r. – 6500 widzów).

     Więcej informacji: