Trzecia edycja konkursu Learn&Fly – rekrutacja

Nauczyciele i Uczniowie,

właśnie rozpoczęła się rekrutacja do trzeciej edycji konkursu Learn&Fly.
Uczestnicy zawodów Learn&Fly 2022 mają za zadanie zbudować prosty latający model samolotu, a następnie wziąć udział w zawodach na najdłuższy lot. Już w pierwszym etapie do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi prawie 20 tysięcy złotych.

Projekt odpowiada na problem braku podstawowych umiejętności uczniów związanych ze STEM (ang. Science, Technology, Engineering and Mathematics) w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki, poprzez zastosowanie innowacyjnych i angażujących metod nauczania. Zawody są kontynuacją idei projektu edukacyjnego Learn&Fly, który realizowany był w latach 2017-2019 przez partnerów z Polski, Hiszpanii i Portugali, współfinansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+.

Do rywalizacji mogą stanąć drużyny składające się z od 2 do 4 uczniów szkół ponadpodstawowych oraz opiekuna. Półfinały zawodów odbędą się w trzech interesujących lokalizacjach silnie związanych z polskim lotnictwem, a będą to:

  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku
  • 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Zawody są otwarte dla uczniów z całej Polski, a wybór najdogodniejszej spośród wymienionych lokalizacji należy do uczestników. Do każdej z nich zakwalifikowanych zostanie maksymalnie 20 drużyn. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.dolinawiedzy.pl/learnfly