Warsztaty przygotowujące do udziału w VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej

Przygotowania do VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej, która w tym roku organizowana jest pod hasłem „Słońce, Księżyc – spójrzmy w niebo okiem naukowca lub artysty”, trwają. W sobotę 17 września 2022 r. odbyły się warsztaty dla uczniów w formie zdalnej na platformie ClickMeeting.

Zajęcia zostały zorganizowane przez pracowników Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku i Politechniki Gdańskiej. Wiele cennych wskazówek na temat przygotowania się do wystąpienia publicznego i stworzenia poprawnej prezentacji multimedialnej udzielił dr inż. Bartłomiej Cieślik. Natomiast Justyna Malinowska opowiedziała o cechach wiarygodnego źródła informacji i metodach wyszukiwania dokumentów tradycyjnych, czyli papierowych i cyfrowych. Na koniec Anna Zawistowska zaprezentowała zasady przygotowania artykułu i posteru naukowego, które znajdą się w wydanej po konferencji publikacji.

Uczestnicy otrzymali liczne materiały szkoleniowe m.in. listy książek wraz ze spisami treści dotyczącej tematu tegorocznej konferencji, które mają za zadanie ułatwić uczestnikom konferencji przygotowania.

Organizatorzy serdecznie dziękują młodzieży za liczny udział i aktywność. Już dziś zapraszamy uczniów z pomorskich szkół do posłuchania wykładowców akademickich, ekspertów i przede wszystkim swoich rówieśników podczas VI PUKN. Rejestracja rozpocznie się w I połowie października. Szczegóły wkrótce.