Wydziały

poznaj strukturę naszej biblioteki

Wydział Udostępniania Zbiorów – Wypożyczalnia

Zapraszamy do naszej Wypożyczalni, gdzie znajdziesz wszystkie książki których szukasz. Nasi Pracownicy udzielą fachowej pomocy w przeszukiwaniu zbiorów. Nasza biblioteka to nie tylko książki, ale także filmy, muzyka, programy komputerowe.

Wydział Udostępniania Zbiorów – Czytelnia

Twoje ciche miejsce pracy i nauki, w którym nikt nie będzie cię niepokoił. Tutaj czeka na Ciebie gotowe i w pełni wyposażone stanowisko komputerowe. Wszystkie materiały są dostępne na miejscu. Wystarczy do nas przyjść. Zapraszamy.

Muzeum Oświaty Pomorskiej

Muzeum powstało w oparciu o zbiory historyczne gromadzone w PBW od lat siedemdziesiątych XX w. (tzw. zbiory specjalne – historyczne).

Regionalna Izba Edukacyjna

Ekspozycja w Izbie stanowi inscenizację wnętrz dawnych mieszkań i gospodarstw zwykłych mieszkańców wsi i miast pomorskich. Składają się na nią autentyczne zabytki oraz przedmioty inspirowane wzorami ludowymi.

Wydział Informacyjno – Bibliograficzny

Celem wydziału jest wskazywanie dostępu do informacji o źródłach wiedzy związanych z edukacją oraz innymi naukami pokrewnymi.

Wydział Gromadzenia, Opracowania i Digitalizacji Zbiorów

Gromadzenie i opracowanie zbiorów – ksiąźek i wydawnictw audiowizualnych – zgodnie z uniwersalnym charakterem biblioteki, obejmującym wszystkie dziedziny wiedzy reprezentowane w toku nauki szkolnej, na różnych poziomach kształcenia i w różnych typach szkół.

Wydział Wspomagania Edukacji i Promocji

Wydział Wspomagania Edukacji i Promocji odpowiada za promocję usług placówki w województwie pomorskim, współpracę z instytucjami, realizującymi z biblioteką wspólne przedsięwzięcia, a także za jej wizerunek w środowisku lokalnym.