Kategoria: Wystawy

WYSTAWA POŚWIĘCONA JÓZEFOWI MACKIEWICZOWI

Do 29 lipca 2022 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku trwa wystawa poświęcona Józefowi Mackiewiczowi „»Jedynie prawda jest ciekawa»”.

Konferencja w ramach obchodów 75-lecia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku

26 listopada br. odbyła się konferencja online pt. „Pamięć (o) Gdańskiej Macierzy Szkolnej w stulecie powstania.”

Nowa wystawa w PBW

„Zbiory o tematyce kaszubskiej w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku” to tytuł nowej wystawy, którą można oglądać od 24 czerwca 2021 r.
w gablotach na korytarzu I piętra naszej biblioteki.

Wystawa „Wielcy – nadal obecni. Baczyński, Lem, Norwid, Różewicz”

Uchwałą Sejmu RP patronami 2021 roku zostali wybitni twórcy: Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Lem, Cyprian Kamil Norwid oraz Tadeusz Różewicz.
Zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy zbiorów PBW w Gdańsku oraz źródeł internetowych poświęconych życiu i spuściźnie artystycznej tych postaci.

Wystawa nt. Cyberbezpieczeństwo i etyka w internecie

W związku z przypadającym w tym roku na 9 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu PBW w Gdańsku przygotowała wystawę nt. Cyberbezpieczeństwo i etyka w internecie. To międzynarodowe święto ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Nasza planeta. Ekologia i ochrona klimatu – wystawa

We wrześniu PBW w Gdańsku przygotowała wystawę zbiorów z szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska. Czytelników pragnących zapoznać się bliżej z publikacjami na ten temat zapraszamy do przejrzenia zestawienia bibliograficznego „Klimat Ziemi” lub prezentacji z wystawy.

100. rocznica urodzin papieża Jana Pawła II – wystawa

W 100. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II PBW w Gdańsku przygotowała wystawę bogatych zbiorów książkowych i multimedialnych poświęconych drodze kapłańskiej i nauczaniu wielkiego Polaka, teologa i filozofa. Osoby zainteresowane pełną ofertą biblioteki zachęcamy do zapoznania się z bibliografią zgromadzonych wydawnictw.

Wystawa „Pierścień w Bałtyku” w PBW w Gdańsku

„Pierścień w Bałtyku” to tytuł wystawy poświęconej 100. rocznicy powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej. Zainteresowanych obejrzeniem najnowszej wystawy zapraszamy do końca marca br. do gablot na pierwszym piętrze Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.

Wystawa „Oni tworzyli nauczycielską Solidarność”

„Oni tworzyli nauczycielską Solidarność” to tytuł nowej wystawy,
którą można oglądać od początku grudnia 2019 r. w gablotach na korytarzu I piętra naszej biblioteki. Prezentuje ona wybrane sylwetki pięciu nauczycieli gdańskich, zasłużonych dla tego ruchu.

Wystawa „Zanim przyszła wolność czytania”

Zapraszamy do zwiedzania wystawy Zanim przyszła wolność czytania

Jej tematyka dotyczy wydawnictw „drugiego obiegu” w komunistycznej Polsce.
Większość z nich stanowią rzadko udostępniane książki i czasopisma z Wydziału Zbiorów Specjalnych.