Kategoria: Wystawy

Kino i teatr pod okupacją. Polskie środowisko filmowe i teatralne w czasie II wojny światowej

ikona-wystawa

W ramach współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku, udostępniamy ekspozycję – „Kino i teatr pod okupacją. Polskie środowisko filmowe i teatralne w czasie II wojny światowej”. Zapraszamy do zwiedzania wystawy w holu Biblioteki na I piętrze.

Ofiary zbrodni. Operacja antypolska NKWD 1937–1938 – wystawa IPN

ikona-wystawa

W ramach współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku, udostępniamy na I piętrze wystawę – „Ofiary zbrodni. Operacja antypolska NKWD 1937–1938 ”. Zapraszamy.

Stulecie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

ikona-wystawa

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą książek i czasopism wydanych przez SBP. Przygotowane publikacje poruszają zagadnienia związane z bibliotekarstwem, literaturą dziecięcą i młodzieżową, czytelnictwem oraz nowymi technologiami.

To jest nasza Ojczyzna – to jest nasze „być” i nasze „mieć”. Jan Paweł II w Trójmieście – czerwiec 1987

ikona-wystawa

W ramach współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku, udostępnialiśmy na I piętrze wystawę – To jest nasza Ojczyzna – to jest nasze „być” i nasze „mieć”. Jan Paweł II w Trójmieście – czerwiec 1987 – przygotowaną w 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Trójmieście. Mimo upływu czasu wciąż żywe pozostają wspomnienia uczestników tamtego wydarzenia.