Kategoria: Wystawy

Józef Wybicki – patronem 2022 roku

W holu I piętra PBP prezentujemy Państwu wystawę przypominającą postać Józefa Wybickiego i jego liczne związki z Pomorzem Gdańskim. Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

WYSTAWA POŚWIĘCONA JÓZEFOWI MACKIEWICZOWI

Do 29 lipca 2022 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku trwa wystawa poświęcona Józefowi Mackiewiczowi „»Jedynie prawda jest ciekawa»”.

Konferencja w ramach obchodów 75-lecia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku

26 listopada br. odbyła się konferencja online pt. „Pamięć (o) Gdańskiej Macierzy Szkolnej w stulecie powstania.”

Nowa wystawa w PBW

„Zbiory o tematyce kaszubskiej w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku” to tytuł nowej wystawy, którą można oglądać od 24 czerwca 2021 r.
w gablotach na korytarzu I piętra naszej biblioteki.

Wystawa „Wielcy – nadal obecni. Baczyński, Lem, Norwid, Różewicz”

Uchwałą Sejmu RP patronami 2021 roku zostali wybitni twórcy: Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Lem, Cyprian Kamil Norwid oraz Tadeusz Różewicz.
Zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy zbiorów PBW w Gdańsku oraz źródeł internetowych poświęconych życiu i spuściźnie artystycznej tych postaci.

Wystawa nt. Cyberbezpieczeństwo i etyka w internecie

W związku z przypadającym w tym roku na 9 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu PBW w Gdańsku przygotowała wystawę nt. Cyberbezpieczeństwo i etyka w internecie. To międzynarodowe święto ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Nasza planeta. Ekologia i ochrona klimatu – wystawa

We wrześniu PBW w Gdańsku przygotowała wystawę zbiorów z szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska. Czytelników pragnących zapoznać się bliżej z publikacjami na ten temat zapraszamy do przejrzenia zestawienia bibliograficznego „Klimat Ziemi” lub prezentacji z wystawy.

100. rocznica urodzin papieża Jana Pawła II – wystawa

W 100. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II PBW w Gdańsku przygotowała wystawę bogatych zbiorów książkowych i multimedialnych poświęconych drodze kapłańskiej i nauczaniu wielkiego Polaka, teologa i filozofa. Osoby zainteresowane pełną ofertą biblioteki zachęcamy do zapoznania się z bibliografią zgromadzonych wydawnictw.

Wystawa „Pierścień w Bałtyku” w PBW w Gdańsku

„Pierścień w Bałtyku” to tytuł wystawy poświęconej 100. rocznicy powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej. Zainteresowanych obejrzeniem najnowszej wystawy zapraszamy do końca marca br. do gablot na pierwszym piętrze Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.

Wystawa „Oni tworzyli nauczycielską Solidarność”

„Oni tworzyli nauczycielską Solidarność” to tytuł nowej wystawy,
którą można oglądać od początku grudnia 2019 r. w gablotach na korytarzu I piętra naszej biblioteki. Prezentuje ona wybrane sylwetki pięciu nauczycieli gdańskich, zasłużonych dla tego ruchu.